Jako by to bylo včera, že? Čtení, svíčky, srdce. Lidé si připomínali sedm let od smrti Václava Havla. Řadě z nás opravdu schází!

Ale jinak to byl klasický předvánoční boj, přesto už nyní je jasných několik věcí. Zaprvé: Santa Claus nemá šanci. Příznivci Ježíška spojili síly a budou spolupracovat. Podzemní odbojová centrála bude v jeslích na příbramské Svaté Hoře a šéfové mají krycí jména podle tří králů, heslo je K+M+B. 

Známá je i odpověď na věčnou otázku: Vánoce na sněhu? Ani letos ne. Bude nad nulou, ochladí se až na Silvestra, přesto jako zázrakem Lyžařská sezona startuje naplno. Jestli ono to ale nebude v Alpách? 

Musíme také opět upozornit milovníky zvířátek: Pozor, Lesáci varují. Přikrmování pečivem může být pro zvířata rizikové. Především rumové perníčky prý nejsou vhodné, asi kvůli zázvoru. Přesto nezapomínejte na zmrzlé opeřence a Přichystejte nadílku ptáčkům, pozor ale na nevhodné potraviny. Padají po nich pak z větví a cinkají o zem. 

I na lidi je ale třeba v době předvánoční myslet. Proto vláda moudře rozhodla, že Lidé ušetří za berle nebo čočky. Ovšem jenom některé, podle platné směrnice lze slevu uplatnit jen na čočky do pravého oka a levé berle. Podobně příjemný dárek dostal i americký prezident. Vědci pojmenovali po Trumpovi obojživelníka. Stejně jako on strká hlavu do písku

A vy dárky už máte? Pokud je k vám nenosí Ježíšek, ale vozí nějaký obyčejný dopravce, tak nejspíš už máte dárky i na příští rok, co? Tak šťastné a veselé!

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.