Takže už se, prosím, neopakujme a nevyprávějme všem okolo, jak Zemanovo udílení cen kamarádům je tragikomické a jak Seriál nevhodných vyznamenání pokračuje. Zeman se ale choval důstojněji, to prý musíme uznat a mělo by nám to stačit i v dalších letech. Na Hrad za to směřuje velký dík.

Takže, co nám přinesl první týden druhé stovky života naší republiky? Konečně, razantně a definitivně se zametla ta prokletá Kauza korunových dluhopisů. Policie odložila trestní oznámení na Agrofert, což po volebním výsledku „bývalého“ majitele holdingu nikoho nepřekvapilo. Zároveň současný ministr vnitra Jan Hamáček potvrdil odchod policejního prezidenta. Nešlo o politický nátlak, tvrdí Tuhý, dnes již bývalý policejní prezident, který bude zaslouženě uklizen za Livii Klausovou do Bratislavy.

Hamáčkovu čerstvě nabytou razanci ocenili i poslanci, když Sněmovna podržela komunistu Ondráčka a nevydala ho k trestnímu stíhání.

A to ještě zjistilo, že Hamáček chce pro policii nové vrtulníky: Musí být schopny přepravit celý tým a být modré, jsou hlavní kritéria tendru, což je po posledním výběrovém řízení, kdy hlavním kritériem bylo, aby dokázaly vzlétnout a byly modré, dramatický technologický posun. Bohužel nikdo stále neřeší přistávání. To by se ti, Honzo, mohlo vymstít.

A nyní zprávy ze zahraničí. Už je známé Jméno nového brněnského nádraží. Šalingrad, rozhodli hlasující z tohoto vídeňského předměstí. Vox populi ocenil i nejhlavnější Vídeňan. Pro Afričany jsme vzor, řekl v Brně vnuk posledního císaře habsburské monarchie. Našim východním sousedům nezbývá než poblahopřát.

Co je to Zkrat?Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.