Situace první: Noční vlci se zastavili v Praze. Jste kolaboranti, řekla stalinistka odpůrcům. Zastávka druhá: V Brně protestovali proti Nočním vlkům. Jste magoři, uráželi je stoupenci. No a v této atmosféře si Česko připomnělo konec druhé světové války. Zeman jmenoval generály a na šéfa BIS, který na věrolomnost Rusů pravidelně upozorňuje, opět zapomněl. Zároveň je ale třeba dodat, že Zeman si notuje s Macronem. Chtějí silnou Evropskou unii. Zde se nabízí otázka, zda to myslí oba stejně.

První máj i Den osvobození máme za sebou, ale pozor. Blíží se volby do Evropského parlamentu. A Jak si vedou čeští politici? Lidé nejvíc věří Babišovi, odpůrci ale převažují. Záleží tedy, kdo se dokope k vyšší aktivitě a k volbám, které nepatří k nejoblíbenějším, vyrazí. Proto se vyplatí sledovat, jak předseda nejsilnějšího hnutí vede svoji čepicovou kampaň. Tohle třeba řekl Babiš po jednání s Tuskem: Nejdůležitější je vliv na rozdělování peněz z EU. Náš oligarcha umí píchnout do bruselského hnízda. To také hned začalo s antibabišovskou hnojometnou protikampaní. Babišův střet zájmů? Absolutní priorita, říká eurokomisař Oettinger k pokračujícímu vyšetřování našeho makajícího premiéra. Tady si zaspekulujme: O kolik to miliardářovi zvedne preference?

A přitom je opět naše Země na pokraji zkázy. Vyhynutí hrozí milionu druhů živočichů a rostlin. A my tady řešíme nějaký vlky, něčí zájmy a nebo Jak omezit nadměrné pití alkoholu? Pomohla by regulace reklam, tvrdí studie. No tak to určitě.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.