Kupříkladu statistický úřad přišel se šokující informací, že je Víc narozených než zemřelých. Počet obyvatel Česka stoupl na 10,68 milionu. Po dlouhých letech opačných zpráv to je malý zázrak.

Vánoční majstrštyk se podařil také na východě země. Mladík z Bruntálska postavil z Lega model vesmírné lodi. Má přes 70 tisíc dílků. To sice s Vánocemi až tak nesouvisí, ale s blížící se premiérou nejnovějšího dílu Hvězdných válek určitě ano. A pozadu nemohou zůstat ani vědci, kteří zjistili, že Záhadné špičaté klobouky z egyptských maleb se našly. Materiál vědce překvapil.

Nicméně ne úplně všichni se vánočního zázraku dočkali. Ani se neobtěžují zvonit, spílají lidé České poště. Jiní dopravce brání. Marné čekání na dárky přitom nemusí být to nejhorší. Zamilovaná lékařka ze seznamky? Podvodník na muži z Karviné vylákal stovky tisíc. Co myslíte, dočká se Karviňan vrácení peněz? Nebo dokonce té zamilované doktorky? Každopádně snad bude jeho vysněná láska šikovnější než její kolegyňka. Opilá dermatoložka úřadovala v Prostějově. O pacientku zlomila jehlu.

Tak přejeme krásný advent, ale raději jej prožijte mimo hlavní město, protože Ceny svařáku rostou rychleji než mzdy. Nejvyšší jsou tradičně v Praze. Ale zase kde jinde uvidíte se svařákem v ruce kouzelné asijské zvíře? Místo pandy luskoun. Praha prohloubí spolupráci s městem Tchaj-pej.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.