Písničkář Nohavica si přijel do Kremlu pro medaili. Putinovi zazpíval rusky, že mu je líto, že už se nesetká s Puškinem, aby o pár dní později virtuóz Miloš Zeman zahrál Číňanům na klavír. Sešel se pak s prezidentem Si Ťin-pchingem, který mu za jeho mimořádný výkon přislíbil další virtuální miliardy. V Česku pana prezidenta nejspíš neslyšeli, jinak by nebyl důvod, aby Důvěra v Zemana klesla.

A víte, že možná bude Pomlouvat povoleno? Poslanci ČSSD navrhují změnu zákoníku, jinak řečeno: hledají to pověstné stéblo, kterého by se mohli před utonutím chytnout. Předvedla se i nová pražská radní Hana Marvanová: Praha může ručit za hypotéky sestrám či policistům, sdělila nekompromisně všem pražským řidičům, učitelům a dalším profesím. Ale maximem tohoto týdne byla hláška: Minaret v Lednici mě štve, napsal to nový místostarosta za SPD. Pak svá slova mírnil, čímž do svého truchlivého výroku samozřejmě ještě víc zabrousil.

A co podle mne alespoň trochu prozářilo minulý týden? Dozvěděli jsme se, že Válečné reparace po Německu vymáhat nebudeme. Světýlkem byl i lidský postoj, kterým se představila Budoucí primátorka Brna Markéta Vaňková: Syrské sirotky bych přijala, řekla a uvědomme si, že Vaňková je z ODS a podobné názory se v této straně fakt nenosí. A nesmíme zapomenout ani na jižní Čechy. On totiž Jiří Zimola rezignoval na post místopředsedy ČSSD. Jen není jisté, zda za jeho demisí stojí politický kalkul, nebo ta podivná esemeska v jeho telefonu se zněním: Pachové stopy pro medvěda jsou položené. Střelec hledá stanoviště!

Co je to Zkrat?Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.