Bikiny v Temelíně zaujaly CNN víc než dostavba jaderné elektrárny. Jojo, to je přesně ono. O co že vlastně šlo? Pěkný mladý holky se producírovaly v plavkách chladicí věží. Zadání bylo jednoznačné: „Svlíkni se a dostaneš stáž". Soutěž ČEZ pro maturantky vyvolala kritiku, kdo by se také divil, ale ta sláva za to stála. Své by o tom mohl vyprávět univerzální kutil Láďa Hruška: Žádná z mých knih není obyčejná a vždy je převratná. Když se nepochválíš sám, musíš počkat na CNN. Té se ale Láďa dočká jen těžko. To je bizár pro jiné kosmické agentury.

Český bizár (už bez mezinárodního ohlasu) osvěžili i GIBSové figurky. Ti rozhodli, že Policie při svezení Kruliše nepochybila. Od BMW dostala nový supersport jako bonus, nejspíš. Popřejme jim šťastnější cestu bourákem od soukromého dealera i ruku při výběru hochnóbl spolujezdců. I jejich zelení kolegové se snaží, povýšili hejtmana, a protože naše Armáda mění nejvyšší velení, vrací se generálporučík Žižka. Hrrr na ně! Ale pozor při plenění, protože Čechů s kapavkou, syfilis a HIV je stále víc.

Oslavný chorál k větší slávě milovaných ikon už mohou začít skládat v jedné zcela netradiční a druhé až moc tradiční straně. Volby by vyhrálo ANO před komunisty, ČSSD a ODS ztratily. Takže Babiš opět zrušil návštěvu České televize. Mám důležitější věci, sdělil. Učí se text chorálu a náladu mu nezkazí ani účelovka ze spanilých jízd: Jste zloděj formátu, jaký tu nikdy nebyl, uslyšel Babiš na svém mítinku. Mimochodem. Komunisté vyrazí do voleb s heslem: Mír, spravedlnost a bezpečí. Drzé čelo bylo u nás vždy lepší než poplužní dvůr.

Ale naštěstí máme stále vládu, která přesně ví, co lid potřebuje: Chléb a hry. A tak Stát uzavřel dohodu s výrobcem hraček. Lego vytvoří u Kladna 500 nových míst.

Dobrou chuť.

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.