Na paškále je znovu Kauza Čapí hnízdo: Babiš věří, že žalobce jeho stíhání zastaví, zaznělo jen den před oznámením státního zástupce, jak s kauzou  naloží. Babiš k tomu bezelstně dodal, že pokud stíhání zastaveno nebude,  tak naše justice nerozhoduje spravedlivě, a proto bude muset zůstat premiérem.

A co se nestalo o dvacet čtyři hodin později? Státní zástupce zastavil Babišovo stíhání. V den Babišových 65. narozenin, což je samozřejmě čirá náhoda, protože jak říká Babiš: Pokud se někdo snažil ovlivňovat státní zástupce, byli to demonstranti.

A navíc, on to ten žalobce vlastně úplně nezastavil. Zmatky připustil i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman: Komunikace k Čapímu hnízdu nebyla správná. Rozhodnutí zatím nepadlo. Snad se tedy někdy nějakého rozhodnutí o tom zpropadeném Čapáku se surikatami dočkáme.

Ale Babiš nemá na krku jen hnízdo. Zrovna prohrál soud, v němž byl obviněn ze lhaní, což se jedné z účastnic dost osobně dotklo. Jenže Babiš se za výroky  o zaplacených demonstrantech neomluví. Odvolám se, uvedl.

My jen dodáváme, že  u soudu ve Štrasburku se na něj opět náramně těší. Kromě této prohry Na SFŽP skončil náměstek Steiner, který pozastavil dotaci Agrofertu. A Krajský úřad obdržel Babišovo odvolání proti rozhodnutí Černošic. Ještě, že má na kraji tu Jermanovou. Nebo Pokornou?

Ale čert vem Čapák. Nejdůležitější byla stejně zpráva, že se opravdu půjde Do důchodu nejpozději  v 65 letech. Věková hranice se měnit nebude. Babiš zná své voliče opravdu dobře.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.