První je ta, jak Hrad tajil platy Ovčáčka a Mynáře. Aktivistovi musí vyplatit odškodné, ale je třeba dodat, že to je fake news, že to není chyba Hradu! Je to chyba prudícího aktivisty! A navíc, Hrad nic platit nebude, takže si stěžujte na toho, kdo to zaplatí, což bude ministerstvo financí. A zaplatí to z našich daní.

Ta druhá je vyjádřením hlavy státu, k této banální kauze. Zeman ve spalovně: chválil platy i citoval z Bible. Zda deklamoval příslušné pasáže z Desatera, nebylo dosud objasněno.

Kateřina Perknerová.
Komentář Kateřiny Perknerové: Masarykovi následovníci. Proč by ne?

Zároveň se nám v Česku rozmohl takový nešvar. A rychle nabírá biblických rozměrů. Zůstáváme S plechovkou a o samotě. Pivaři prchají z hospod domů, manželky se radují (i když ne nějak moc, přeci jenom těch plechovek je stále hodně) a hospodští brzy nebudou mít co žrát.

Objevily se ovšem i dobré zprávy. Třeba ta, že ceny nájmů v centru Prahy razantně poklesly. Garsonka tady vyjde měsíčně už na Patnáct stovek. Tolik platí za byt v Praze šéf Finanční správy Janeček. To je ten, jak kleká na firmy a jak nejde odvolat z funkce. Ale samozřejmě i zde se najdou nějaká ALE.

Volby ve Velešíně.
Duel Deníku: Jste pro zavedení možnosti volit elektronicky?

Proto panu Janečkovi bezplatně poradíme: Vyčistěte si odpad dřív, než se zanese. A Zazimujte gril, ať funguje i příští sezonu. To víte, terasy v centru… to je vídrholec. A stát vás potřebuje hlavně spokojeného, proto vám doporučujeme si z odměn za úspěšně zakleknuté firmy pořídit do bytečku něco pěkného, designového. Víte třeba, že Vítězem Národní ceny designu se stala židle ze sena. Šetří životní prostředí a vaší garsonce bude designový balík slámy určitě slušet.

Nakonec pro vás máme i jednu životně důležitou informaci: Nejen za tmy. Chodci musejí „svítit“ i přes den. A my už jen dodáme, že to v žádném případě neplatí pouze pro okolí Temelína a Dukovan.

Stanislav Šulc.
Pohledem Stanislava Šulce: Co v debatách nezaznělo

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.