„Neexistující pseudokoncentrák,“ řekl poslanec SPD. A padlo trestní oznámení. A to mají Tomio i Míla Roznerů štěstí, že nepadly rovnou facky na sále.

Žijí v 21. století, takže se jejich zlé a hloupé řeči řeší civilizovaně, tedy soudní cestou, a proto Romové žalují Okamuru a Roznera za lži o koncentráku v Letech.

Přesto, nestálo by za to být v tomto případě razantnější a neobávat se, zda vůbec Doplatí Okamura na výroky o Letech? Lidovci ho nechtějí v čele sněmovny, což je přesně ta možnost, která by pro Tomia mohla být trestem větším než táhnoucí se soud s nejasným vyústěním.

Může Tomio takovou hrozbu odvrátit? Jistěže může, stačí proměna z popírače holokaustu v kajícníka. A tak se i stalo. Okamura se omluvil za slova o plotě v Letech. Byl tam, ale s dírami, dodal, pomrkávaje při tom na své voliče.

Vždyť i za války v Terezíně bylo divadlo a mohl se tam hrát i fotbal, že? Pseudokoncetrák a teď díry? Chce to více upřímnosti, Tomio. SPD nezpochybňuje utrpení lidí v táboře v Letech, reagoval na kritiku Okamura, a jak to vypadá, některým politikům to stačilo.

Alespoň těm z vládnoucího hnutí v demisi. I když někteří nerozumové z ANO, Když doma příjemně hoří v krbu a oni mohou popíjet drahý alkohol, jsou schopni překvapivého prohlášení: Přestaňte soutěžit o to, kdo byl vyhlazován hůř, vzkázal Pelikán Okamurovi.

Nejspíš ale ministr spravedlnosti neprobral své stanovisko s šéfem, protože Babiš se Okamury zastal. Za výroky se omluvil, je to dostatečné, řekl.

A tak buďme rádi za Pelikánovu nerozvážnost, na ostatní v hnutí nejspíš totiž fungují Bylinné elixíry lásky. Ona totiž Nejen tvrdá chemie umyje vaše svědomí. Proto jásají, že ANO chce změny ústavy a nezáleží, kdo pro ně bude hlasovat.

Nezáleží už na ničem.

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.