Náš Jirka Kajínek havaroval, odnesl to jeho černý Mercedes. Co na to lid český? Jirka si sice vozí zadek v meďákovi, přesto Důvěra v prezidenta opět vzrostla. Věří mu více než polovina lidí. Zdůvodnění je evidentní: Češi nezávidí. A věří svému prezidentovi.

Proto když řečnil Miloš Zeman v Dubí: Jsem tu už poněkolikáté, nikdy ale kvůli prostitutkám, věřili mu. Navíc, když už se přece přiznal, kde všude přišel o panictví. Proto když Prezident Zeman obvinil Deník v Žatci ze lži, pravdu však nemluvil on sám, bránili se novináři, věřili hlavě státu a ne žateckým pisálkům.

Proto když se dozvěděli, že Liglass dal loni zemanovcům 200 tisíc. Mynář jej v té době doporučil Kyrgyzstánu, věřili prezidentovi, že jeho kancléř je férový chlapík, jinak by ho přece z Hradu už dávno vyrazil. Je to tak jednoduché: komu není dáno…

A máme i důkaz, že nám nejspíš není ani pomoci. Jsem vodník, křičel mladík brodící se řekou Dyjí a vyhrožoval sebevraždou. Je to tu zase. Metanol po třech letech znovu udeřil. Policie vyšetřuje otravu muže ze Znojemska.

Přiznat ale musíme, že stále není jisté, zda se jednalo o methylalkohol. Nabízí se totiž i jiná možnost. V Česku by se mohl testovat vliv lysohlávek na léčbu deprese.

V tomto případě by mladíkovo převtělení ve vodníka dávalo větší smysl. Zároveň by tak jihomoravská policie mohla získat potřebný čas a vyřešit První letošní krádež vína. Zloději posbírali 700 kilogramů hroznů za 16 tisíc. Určitě ale byli z Rakouska, protože my nejenomže nezávidíme, my ani nekrademe.

A kdybyste to nevěděli, tak Metodu oceněnou Nobelovou cenou Češi znají a používají. Kryoelektronová mikroskopie byl vždy náš denní chleba, běžně ji využíval přece i Jára Cimrman.

K výše napsanému už jen douška: Dospělost, to je peklo.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.