Ano, je to ona, a je plná sil. Samková podala trestní oznámení na novináře ČRo. Měl si počínat protizákonně a poškodit její dobré jméno. Ano, dobré jméno. Pro neznalé doplňujeme: Oznámení podala ta právnička, ne ta olympijská vítězka. A tato právnička s dobrým jménem má takový dar. Vždycky, když se objeví, tak se o ní chvilku mluví a pak zase zmizí. A lidi si oddychnou.

Asi největšího věhlasu se jí dostalo, když před tureckou ambasádou pokřikovala na velvyslance: Proklínám tě, proklínám tě, proklínám tě! Pro tato svá evidentní pozitiva byla navržena občanskodemokratickým senátorem Tomášem Jirsou na zástupkyni ombudsmanky Aleny Šabatové, asi jako protiváha k racionalitě současné veřejné ochránkyně.

Prvním velkým úkolem paní Samkové by mohla být pomoc té nešťastné paní s monology v hlavě: Zabij otce, říkal ženě matčin hlas ze záhrobí. Udusila ho polštářem. Třeba paní Samková přijde s nějakým lidskoprávně přijatelným vymítáním. Její vyvažující pomoc by jistě přivítal i ten pán s nutkavou potřebou ukazovat genitálie. Vy jste o něm neslyšeli? Ten Chlapík jezdil přes tři hodiny metrem. Občas při tom vyndal penis. Paní zástupkyně by ho mohla třeba zaříkávat, bičovat nebo vykuřovat, že?

Nesmějte se. Těm nebohým lidem nejspíš zbyde opravdu jen ta Samková. Naděje byla sice vkládána do Zlína, jenže tam to dopadlo jako vždy. Ano, Zlín chápe potřebu nové nemocnice. Spěchat ale nechce. Kam by taky spěchal, že ano? Ještě by se mu tam začali sjíždět pacienti. Na Zlínsku je prostě každý tak trochu jako Okamura, Valenta, Čuba nebo alespoň Čunek. Lidumilové od kosti. Nebojme se to říci: Jsou to lepšolidi.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.