Estébáka ne! Hanba! Na Babiše a Vondráčka se před rozhlasem při pietě pískalo. A kvůli této zbytečné debatě (protože, když může Pirát sprostě hřímat v parlamentu, tak proč by si občan nemohl zapískat před rozhlasem) se v hlomozu názorů a opravdových pravd ztratila podstatná témata. Byla by škoda si je nepřipomenout.

Takže: Největší Brzdou rozvoje společnosti je veřejný sektor. A veřejný sektor to jsou především naši milí úředníci. Prohlásil to prezident NKÚ Kala, to znamená, že opravdová šajba. Podle něj není veřejný sektor často schopen odpovědět ani na tu nejzákladnější otázku: Zpevnit, nebo úplně strhnout?

Členové vládního hnutí si zato odpověď na tu nejzákladnější otázku jejich spolku denně opakují, takže nehrozí, že by nevěděli. Odpověď zní ano a otázka: Babiš a státní vyznamenání? Prezidentovi jej navrhl člen písecké organizace ANO, a to dokonce za boj proti korupci, jeden se u takových zpráv až zakucká, že?

Ale bizarními postavičkami nedisponuje pouze hnutí ANO. Výroky Klause mladšího jsou na hranici únosnosti, řekl Vystrčil z ODS, což je místopředseda kdysi významné strany, a mladšího z Václavů asi není třeba příliš představovat. Celý Svět se obává hrozby z Terminátora. OSN projedná zákaz vraždících robotů, ale v ODS si řeší obsese z jejich budoucího předsedy Václava II.

Neuvěřitelný vývoj má ale i Kauza Peroutka: Zeman se chce dál soudit. Stát bude zastupovat ministerstvo financí, a tak ministryni Schillerové popřejme, ať nemusí s Ovčáčkem hledat ten zpropadený článek vlevo dole. A pokud náhodou hledáte getlemana, mrkněte na Hrad.

Závěrem přinášíme jedinou pozitivní zprávu uplynulého týdne: Meruněk je nebývale hodně. Palírny čekají nejlepší sezonu za poslední čtyři roky. Tak aspoň že tak.