Ovšem jiná věc je zjevně ta, když vyrazí, anebo dokonce dorazí dospělí. Třeba jako teď jakýsi výběr čínských hokejistů do 20 let, kteří by mohli zamířit na olympiádu, již v roce 2022 pořádá Peking.

Vím o nich proto, že si půjčili tři české hráče. A proto, že ve třetí české nejvyšší hokejové soutěži působí jejich tým China Golden Dragons trochu nepatřičně. Jsou na ocase s dosud nevídaným součtem inkasovaných gólů (celkem 116 oproti patnácti vstřeleným)!

Přijeli se prý učit, zaplatili, do play-off nezasáhnou, asi tedy nevadí. Ostatně, vezměme to také z opačné strany: Kdybychom měli pingpongový tým nebo tým gymnastů, pošlu ho trénovat do Číny, ať to stojí, co to stojí.

S jistou nervozitou však zrovna sleduji, jak se nepohodla Praha s Pekingem, a hlavně to, jaké to může mít sportovní důsledky. Ve vzduchu zatím visí výhrůžky pražskému fotbalu, konkrétně jde o financování Slavie.

A tak si tak říkám, že China Golden Dragons jsou snad bezpečně zašití ve středních Čechách. A že možná hokej je, na rozdíl od fotbalu, pořád sport, při kterém ledy tají. Ledaže by snad v budoucnu nějak přituhlo.