Propečená uzenina patří na naše hřiště jako góly anebo selfie s pivem. A přitom buřta mezi tipy na zdravou stravu sportovce nenajdeme. Můj syn hraje baseball, dcera softbal většinu času proto plivou na zem slupky ze slunečnicových semínek a dávají si hot dog. Upřímně, pro nás v Eagles je to vůbec nejlepší párek v rohlíku na světě s cibulkou, zelím, okurkou, hořčicí, kečupem… jak jen chcete. S ním máme i nejvíc fotek! A se sekanou v housce. Emoční hodnota té sekané je obrovská!

Ano, i my v Praze to víme měli bychom jíst zdravě, zeleninu a ve vodě namočené ovesné vločky, ne hot dogy se zelím, jejichž měřená nutriční hodnota je 1372 kJ, sacharidy 28 g, tuky 19 g, bílkoviny 12 g a vláknina 0,56 g … A pít čistou vodu.

Z tohoto pohledu sport, jak ho konzumujeme, zdravý není, to je fakt. Může za to naše chabá disciplína a tyhle bufety. Na druhou stranu, co bychom dělali bez těch míst pro sportovní oslavy i tryzny? Kdo na tribuně vytáhnete krabičku s nakrájenou mrkví?

Po plavání ve veřejném bazénu člověk prostě nutně potřebuje mastné brambůrky v mastném celofánu. Nenasazujme proto na obsluhu stánků ani tehdy, když to má připálené nebo drahé. Anebo obojí.

Mít na sportovišti jen okýnko s jídlem je řehole. Chutná tam dle toho, jak zrovna „hrajeme“ („plaveme“, „skáčeme“…). A s tím se vezou i tržby.

Jeden z účastníků projektu Klobásový poločas to popravdě shrnul: „Jelikož jsem se vožral už před zápasem, tak si z klobásy bohužel moc nepamatuji. Matně si vzpomínám, že jsme vyhráli, dávali hodně hořčice a chleba navíc. Klobásu jsem snědl celou a vidím to asi na osm hvězd z deseti.“

POTKÁME SE NA FACEBOOKU!
Sdílejte s námi své zážitky ze sportovních bufetů. Pošlete na @Můj život se sportem selfie se stánkaři. Selfie s nejvíce lajky odměníme speciálem magazínu Kondice TOP 10 tréninkových plánů! Zapojte i přátele a staňte se členy redakce Sportovního deníku!