K tomu se přidávají zpravidla napříč stezkou děti, dětičky a mimina, s postranními kolečky i bez, která se tak mění ve smrtelnou past. K davu se připojují také bruslaři s krátkodobým cílem okamžitě zhubnout a také ti, kteří celý svůj jarní život zasvětili tréninku na maraton, i když nikdy žádný nepoběží. Tím vzniká změť a vřava a tyhle vybetonované, Evropskou unií financované oblasti rekreace se stávají místy, kde jde o život.

S prvním teplem mají pré všichni amatérští sportovci a snažílkové. Přibudou třeba plavecké čepice ve venkovních bazénech. V rychlém pruhu pro závodní plavce se komíhají ze strany na stranu, a vznikají tak konflikty mezi „ závodníky“ a „ rekreanty“ v pražském Podolí by mohli o rvačkách vyprávět.

Kolem golfových hřišť se pohybují davy s holemi, fronty svlečených lidí mířících na beach-volejbal překážejí začínajícím běžkyním se speciálními kočárky, jsou hlášená první zranění z pétanqueových turnajů seniorů, vykloubená kolena laických nohejbalistů. Zkrátka už to zase začalo, užijte si to, dávejte na sebe pozor a nezapomeňte doplňovat tekutiny.