Dům kultury (DKO) v Jihlavě se po prázdninách pomalu probouzí. A nabídka na podzimní čas bude pestrá. Na své si opět přijdou milovníci country, popu, opery i činohry nebo baletu.

Divadelní část podzimní sezony zahájí Agentura Harlekýn. Ta přiveze do Jihlavy představení Wolfganga Kohlhaase a Rity Zimmerové Štika k obědu. Ve čtvrtek 18. září se tak v divadelním sále představí prověřená herecká esa Květa Fialová, Libuše Švormová, Naďa Konvalinková a Václav Postránecký.

Poslední zářijový čtvrtek pak DKO nabídne první koncert. Ten obstará nestárnoucí František Nedvěd se skupinou Tiebreak. Jedna z nejvýznamnějších osobností českého country, folku a trampské písně zahraje od 19 hodin.

Hlava v písku i tančírna

V měsíci říjnu stojí určitě za zmínku milostná komedie Studia Dva s názvem Hlava v písku s Ivanou Chýlkovou a Janem Potměšilem v hlavních rolích.

Na řadu přijde i tradiční Tančírna Petra Píši s hostem Laďou Kerndlem, či Bizetova Carmen v podání Jihočeského divadla.

A protože v Jihlavě není tolik příležitostí vidět balet, neméně zajímavé je jistě i říjnové Labutí jezero. Jedno ze tří představení Ruského královského baletu, se kterými se zastaví při evropském turné v České republice.

Největšími lákadly v závěru roku pak jsou Helena Vondráčková, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers a tradičně Jakub Smolík.

LUCIE ŽÁČKOVÁ