V ní se totiž vyjímá betlém, postavený z populární stavebnice Lego.

Staviteli byla v tomto případě asi dvacítka předškoláků a školáků ze základní školy, kterým se betlém podařilo postavit asi za deset hodin práce pod vedením kazatele církve bratrské Romana Neumanna v klubu Velryba.

„Poprvé jsme betlém postavili před třemi lety. Nápad vznikl jako odnož našeho dlouhodobého projektu Legoměsta o rozměru osmkrát tři a půl metru, který stavíme v domě dětí a mládeže Junior. Napadlo nás, že by bylo pěkné něčím ozdobit chotěbořské náměstí, a tak jsme zkusili postavit betlém," řekl Neumann.

Scéně, která zobrazuje zrození Ježíše, nechybí prakticky nic z tradičních motivů. Jsou tu jesličky, osm postav, pastýři, anděl i zvířátka.  Na to vše padlo takřka třicet kilo stavebnice.

„Nejtěžší je se na začátku s dětmi dohodnout, jak velké postavičky vzniknou. Když jsou příliš malé, těžko se na nich vystihne například pohyb rukou nebo tvar postavy, obliny. K tomu se potom pasuje všechno ostatní. Vzniká to ale všechno zároveň a každé dítě si staví to, co ho baví. Za ty roky už nějaký odhad měřítka máme," přiblížil stavbu Neumann.

Betlém bude ve výloze na rohu náměstí T.G.Masaryka stát až do Tří králů.