„Je mi jasné, že obyvatelé těchto domů jsou naštvaní, že po předchozích slibech opět došlo k posunutí termínu. Ačkoliv město je už rok připraveno jak finančně, tak stavebně, stále se čekalo na přiznání dotace z Integrovaného regionálního operačního programu," přiblížil bystřický místostarosta Josef Vojta. „Nyní konečně máme od Integrovaného regionálního operačního programu schváleny podmínky výběrového řízení, což místo deseti dní trvalo prakticky půl roku, a můžeme vypsat samotné výběrové řízení na dodavatele stavby. Jestli vše půjde optimálně, bude vybrán dodavatel do poloviny listopadu," doplnil místostarosta Vojta s tím, že konečný termín revitalizace domů, kterým je konec června příštího roku, zůstává. Peníze vyčleněné na stavbu se přesunou do rozpočtu na příští rok.

Připravované výběrové řízení na výměnu původních oken, zateplení fasád a také sklepů a výměnu balkonů u tří věžáků a tří nižších panelových domů ve spodní části sídliště bude rozděleno na šest částí. „Chceme dát šanci i menším firmám," řekl starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.

Oslovení obyvatelé zpoždění slibovaných stavebních prací vesměs berou jako fakt. Nepříjemný, ale neovlivnitelný. „Plánovali jsme o prázdninách předělávat dětský pokoj a také malovat, ale pořád jsme čekali, až vymění okna, aby se to odbylo při jednom nepořádku. Když se ale letos už stavět nezačne, pokojíček vyřešíme hned, ať děti nemusí být dalšího půl roku v provizoriu," prohlásila jedna z nájemnic panelových domů.

Bystřická radnice na rozdíl od dalších měst v okrese své bytové domy, v nichž je celkem 1847 bytů, v minulosti neprivatizovala. Domy v sídlištích jsou opravovány postupně. „Po dokončení sídliště 2 ještě zbývá zrevitalizovat některé bytové domy na Voldáně a na Černém vršku," dodal starosta Pačiska.