V šestnáctém ročníku prestižní ankety Policista roku za rok 2015, jejíž výsledky byly vyhlášeny ve čtvrtek 30. června v TOP Hotelu Praha, uspěl čtyřiatřicetiletý policista Jiří Trnka, zařazený na oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Ocenění za třetí místo v celostátní anketě obdržel z rukou prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška.

Podpraporčík Jiří Trnka je ve služebním poměru devátým rokem a po celou dobu je zařazen v přímém výkonu služby u dopravní policie. Po celou dobu své kariéry patří mezi nejlépe hodnocené policisty oddělení silničního dohledu a vykazuje jedny z nejlepších výsledků ve své činnosti. Jako dopravní policista se pravidelně zúčastňuje soutěží o nejlepšího dopravního policistu, a to jak na krajské, tak i republikové úrovni.

V krajských kolech je stálicí na stupni vítězů a výsledky v celorepublikových soutěžích jeho kvality jen podporují. Pravidelně se umisťuje na vysokých příčkách mezi republikovou elitou dopravní policie a v loňském roce se mu podařilo dosáhnout na metu nejvyšší a stal se nejlepším dopravním policistou.

V souvislosti s migrační krizí se Jiří Trnka zúčastnil také zahraničních misí – v Maďarsku, Slovinsku a Makedonii.

Oceněnému policistovi k zisku ocenění poblahopřál také ředitel Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Radek Malíř. „Jsem velice potěšen, že dopravní policista z našeho krajského ředitelství obstál v konkurenci ostatních nominací a svým umístěním se zasloužil o dobré jméno nejen dopravní policie, ale celého Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina," uvedl krajský ředitel.