Oslavy se konají příští pátek a sobotu. Po oba dva dny si zájemci budou moci prohlédnout prostory školy i statku. V sobotu se na závodišti Zlaté podkovy uskuteční „narozeninové" závody v jezdecké všestrannosti a poté tam zahrají mladí hudebníci z humpolecké základní umělecké školy Gustava Mahlera.

Humpolecká zemědělská akademie si k výročí nadělila nové webové stránky. „Rádi bychom letos také dokončili hydroizolaci v hlavní budově ve Školní ulici a plánujeme i zateplení cvičné haly na kynologii," prozradil záměry do budoucna ředitel školy Otakar Březina.

Česká zemědělská akademie v Humpolci nevyučuje pouze zemědělské obory. Vzdělávají se na ní i budoucí automechanici, tesaři či instalatéři.

Nový kravín

Jak dodal ředitel Březina, k nejpopulárnějším oborům patří  studium jezdectví a kynologie. „Hodně zájemců se hlásí i na automechanika či opraváře zemědělských strojů, kteří se učí ve Světlé nad Sázavou," doplnil Březina. Na školním statku panuje čilý stavební ruch.

Ve spolupráci s městem Humpolec tam škola vybudovala příjezdovou cestu k dvěma novým jízdárnám, které v současné době vznikají.

„Jedná se o venkovní obdélníkovou a kruhovou jízdárnu. Obě by měly být hotové v červnu," informoval vedoucí školního statku Jan Mácha.

Na statku také chystají výstavbu nového kravína. „Ten stávající by se pak měl proměnit v koňské stáje," pokračoval Mácha s tím, že pokud vše dobře půjde, mohlo by se s přestavbou začít už letos na podzim.