Od 24. června do 4. srpna budou všechny prostory tohoto oddělení mimo provoz a s tím bude spojeno několik změn ve výpůjčních službách.

„Předem se omlouváme za případné komplikace. Od 1. do 22. června si můžete půjčit až padesát knih a vracet je můžete až do konce září," prozradila ředitelka knihovny Veronika Peslerová. Ovšem půjčené časopisy budou mít stále výpůjční lhůtu 14 dnů, a musí být tedy vráceny přes bibliobox nebo v M-centru knihovny.

S vracením nespěchejte

Knihy mohou čtenáři vracet do biblioboxu, ale knihovnice uvítají, když je vrátí až po znovuotevření knihovny. Registrace a přeregistrace budou od 24. června do 4. srpna možné v M-centru krajské knihovny, tamtéž si mohou lidé vyzvednout vyřízené rezervace knih. V době rekonstrukce ovšem nebude možné vyřizovat „odložky" ani objednávky ze skladu. Denní tisk bude čtenářům k dispozici ve studovně.

„V pondělí 5. srpna přivítáme čtenáře v novém a modernějším prostředí, které, jak doufáme, napomůže čtenářům ještě více zpříjemnit pobyt v knihovně a v lecčem usnadní chod výpůjčních služeb. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne, a těšte se na novinky, které máme ještě v rukávě," dodala Peslerová.

První uzavření čeká však kompletně celou knihovnu již ve středu 12. června od 11 do 16 hodin, a to kvůli přerušení dodávky elektřiny.

Kateřina Malá