Agentura Dobrý den Pelhřimov ji tak oficiálně zaregistrovala do České knihy rekordů jako nejmladší a nejtěžší profesionální kulturistku světa.

Třiatřicetiletá Věra Mikulcová se svému koníčku aktivně věnuje již patnáctým rokem. „Důvod, proč jsem začala cvičit, byl ten, že jsem bývala obézní. Také jsem se věnovala basketbalu, při kterém se mi stal úraz, a z toho důvodu jsem začala chodit do fitka. Tam mě kulturistika hodně zaujala a dá se říci, že se jí aktivně věnuji od roku 2000," popsala své začátky Mikulcová.

Nyní se svou kolegyní Janou Paulátovou provozují již třináctým rokem jihlavské Fitness faktory. „Společně s Janou jsme pracovaly v jednom jihlavském fitku, o které se jeho majitel téměř nestaral, a my jsme tam zůstávaly od rána do večera. Takže jsme si založily své vlastní fitko," dodala kulturistka.

Závod si vyžaduje tvrdý trénink

Na svůj největší závod, zvaný Toronto Pro Supershow, který se uskutečnil 6. června v kanadském Torontu, se Mikulcová připravovala od toho roku, co začala cvičit. Byl to totiž její velký cíl.

Její soutěžní váha je osmdesát kilogramů. Mimo závody pak váží kolem devadesáti. „Během tří dnů po závodech mám zpátky pět kilo, protože natáhnu vodu a za ty další dny samozřejmě i tuky. V době závodů mám v sobě minimum tuku. Posledně mi přístroj naměřil pod dvě procenta tuku a 94 procent svaloviny," řekla Mikulcová.

Vypracovat se do profesionální kulturistky ale nestojí pouze na cvičení. Důležitá je i strava. „Jídlo mám rozdělené do dvou fází. Ta první je objemová a druhá potom rýsovací. Během té rýsovací se jí pouze maso, a to krůtí, kuřecí prsa a jednou za čas hovězí svíčková nebo hovězí zadní, vaječné bílky, rýže, rýžové chlebíky a zelenina," vyjmenovala Mikulcová.

Během čtyř nebo pěti měsíců musí za den sníst až jeden kilogram masa. Denně prý vypije šest až sedm litrů vody. Čím víc se blíží závody, tím víc musí také cvičit. „Během čtyřměsíční přípravy před závodem cvičím dvakrát denně. Jinak během dlouholeté přípravy se cvičí pětkrát týdně. Celý trénink trvá zhruba 45 až 90 minut," ukončila Mikulcová.