„Je to ostuda, už se to tam mělo spravit dávno. Je to nejhorší silnice široko daleko. Občas tam jezdívám a vždycky mám strach, aby mi neupadlo kolo. Většina lidí nejezdí po silnici, ale po přilehlé louce. Já taky, ale majitel louky z toho musí mít určitě velkou radost," řekl s nádechem ironie Kamil Skřivánek z Nového Města na Moravě.

Novoměstská radnice se letos rozhodla zničenou komunikaci od Běliska směrem k lokalitě Nad městem zrekonstruovat a spolu s ní vylepšit i další napojenou cestu část vedoucí ke Koupališti.

„Z důvodu stále probíhajících stavebních prací v lokalitě Nad městem jsme opravu silnice dlouhodobě odkládali. Nakonec jsme se ale rozhodli, že proběhne ještě letos. Bude prakticky nově vybudována včetně chodníků, které chyběly. A zároveň s ní bude opravena cesta ke Koupališti. Začneme v srpnu, což má jednu nevýhodu. Bude uzavřen vjezd ke Koupališti," vyjádřil se starosta Nového Města Michal Šmarda.

Novoměstské Koupaliště je v létě častým cílem nejen milovníků vodních radovánek a rybářů, ale také všech vyznavačů hudebního festivalu Vázafest. „Letos to bude poslední akce, na kterou se návštěvníci dostanou ještě po staré, rozbité cestě, a to díky tomu, že proběhne v posledním červencovém víkendu. Jakmile festival skončí, promění se přístupová cesta ve stavbu," prohlásil Šmarda.

Přestože se motoristé do lokality od začátku srpna nedostanou, chodci mají přístup zajištěn. Čeká je ale více než kilometrová procházka. „Tím, že jsme vloni vybudovali novou stezku pro pěší, tak bude možné dojít ke Koupališti po ní. A cestou se všichni mohou podívat na nově otevřený hmyzí hotel a zrevitalizované tůně pro obojživelníky, které vybudovali členové sdružení Krajina spolu se žáky první základní školy," usmál se novoměstský starosta Šmarda.

Provoz Koupaliště, který mají na starosti technické služby, kvůli opravě komunikace nijak omezen nebude. „Kompletní občerstvovací služby i toalety jsou otevřeny už nyní a stejně tak tomu bude i v srpnu," potvrdil Šmarda.

Populární areál přírodního koupaliště už letos přivítal první návštěvníky. K dispozici je jim bufet s občerstvením, který bude v případě příznivého počasí otevřen denně a to v době od 10 do 18 hodin. Zda je zařízení v provozu, zjistí návštěvníci na webových stránkách Technických novoměstských služeb.

V minulém roce navýšil provozovatel spolu s městem u Koupaliště kapacitu odpadní jímky. „Díky tomu bychom měli zvládnout větší nápor návštěvníků," vyjádřil se místostarosta Nového Města Stanislav Marek.