Těm, kteří si zakoupili permanentky pro letní provoz bazénu a kvůli probíhajícím opravám je nevyužijí, vrátí poměrnou částku z ceny permanentky zpět. Peníze si mohou vyzvednout na vrátnici sportovní haly v Pelhřimově v průběhu září.

Dveře haly jim budou otevřeny vždy v pondělí, ve středu a v pátek mezi osmou a desátou. V úterý a ve čtvrtek se pak mohou dostavit vždy od čtrnácti do osmnácti hodin. Důvodem, proč je bazén od začátku srpna uzavřen, jsou rozsáhlé opravy vnějšího pláště budovy a výměna oken. Bazén se bude opravovat až do posledního října.

Rekonstruk-ce budovy začala střechou. Byla zpevněna její konstrukce. Momentálně dělníci pokračují v přípravných pracích na zateplení obvodového pláště. Postupně budou také vyměněna okna. Celková cena se podle slov vedoucího investičního oddělení Městského úřadu Pelhřimov Josefa Koňáka vyšplhá k deseti milionům korun bez DPH.

Mezi návštěvníky pelhřimovského bazénu vyvolala debaty nejen obava o vrácení peněz z permanentek, ale i důvod, proč se zrovna budova bazénu rekonstruuje během letních měsíců.

„S vyzvednutím peněz za permanentku problém nemám. Určitě si tam v září skočím. Jako problém vidím spíš dobu zvolenou pro opravy bazénu. Dospělý člověk, který má řidičský průkaz, si může zajet někam jinam, já osobně jezdím třeba do Jihlavy, ale myslím si, že je problém zavřít bazén během léta zvláště pro malé děti, které byly zvyklé bazén navštěvovat a jejichž rodiče tráví všední dny v práci a nemohou s nimi někam dojet," podělila se o svůj názor plavkyně Jana Turečková z Pelhřimova.

Jak uvedl Koňák, tento termín si vyžádaly dotace, které město na opravy získalo. „Podmínkou dotace je dokončení celé stavby do konce letošního roku včetně finančního vyúčtování," vysvětlil Koňák. Dalším důvodem, proč takto rozsáhlé opravy probíhají i v létě, je nízká návštěvnost bazénu. Podle slov pracovníka pelhřimovských technických služeb Jaroslava Záběhlíka je v létě návštěvnost bazénu stejná jako během celého roku nebo i nižší, protože bazén v Pelhřimově je krytý a lidé v horkých letních měsících vyhledávají spíše otevřená koupaliště.

Nejvíce je tedy bazén využíván během školního roku, kdy ho navštěvují žáci základních škol a žáci plavecké školy.

Karolína Hovorková