„Budova lázní bude dokončena v průběhu několika příštích dnů. Slavnostní otevření s kulturním programem, kterého se zúčastní celá řada významných hostů, chystáme na dvanáctý listopad. Po celý den otevře dveře lázní k prohlídce také pro veřejnost," uvedl novoměstský starosta Michal Šmarda.

Jasno už je také v tom, kolik návštěvníci zaplatí za poskytované služby. Ceník má několik cenových úrovní v návaznosti na novoměstskou kartu, celoroční vstupné nebo na počet hodin strávených v Městských lázních.

„Nejnižší cena je pro seniory starší šedesáti pěti let. Pokud navštíví bazén dopoledne, konkrétně do 13 hodin, bude jim počítána hodinová sazba 38 korun. Musí být ale zároveň i držiteli novoměstské karty," vysvětlil nejnižší možné vstupné místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.

Návštěvníci, kteří nemají novoměstskou kartu, ani nemohou počítat se žádným jiným zvýhodněním, zaplatí za hodinu pobytu v Městských lázních 55 korun do 13 hodin. Poté je plavání, sanování a další aktivity vyjdou na 75 korun. „Děti do 120 centimetrů výšky zaplatí za hodinu v bazénu deset korun. Pokud jsou držiteli novoměstské karty, tak osm korun," řekl Stanislav Marek. Dopolední zvýhodněná cena ovšem platí pouze v pracovní dny.

Skupinové slevy

Možné budou také skupinové slevy. „Už nyní nás poptávají sportovní oddíly, školská zařízení a senioři, kteří mají zájem právě o skupinové slevy," potvrdil šéf Městských lázní Jiří Brychta.

To ale není vše, co ceník nových Městských lázní místním i přespolním návštěvníkům nabídne. „Musím také připomenout, že čím delší dobu k nám přijde člověk strávit, tím ho vyjde minuta pobytu levněji. Takže ideální bude, když přijde do posilovny, do bazénu i do sauny a pobude u nás třeba tři hodiny. Troufnu si tvrdit, že v rámci regenerace organismu a zdravého životního stylu budou naše lázně to nejlepší, co na Vysočině je," prohlásil Brychta s tím, že v lázních mají tři typy saun, Kneipův chodník i vířivku. A k tomu bazény i fitness centrum.

Největší úlevu z ceny za služby novoměstských lázní získají držitelé novoměstské karty. K mání budou ale například i takzvané abonentské slevy či slevy na hotelové karty. „Ty jsou určeny návštěvníkům ubytovaným ve vybraných hotelech na Novoměstsku. Máme už nasmlouvaných dvanáct ubytovacích zařízení," řekl Jiří Brychta.

Podstatné je podle starosty Šmardy, že ceny jsou velmi výhodné zejména pro držitele novoměstských karet. „Novoměstská karta stojí pro dospělé, kteří nejsou v seniorském věku, 900 korun a je v ní zahrnuta městská doprava zdarma, poplatek za popelnici, zdarma vstup do muzea, slevy na akce v městských kulturních zařízeních a další," doplnil Michal Šmarda.

Rodiny s dětmi uvítají možnost rodinného vstupného, které mohou využít dvě dospělé osoby s jedním, dvěma či třemi dětmi. „Na devadesá minut při plném vstupném to bude dělat sto devadesát korun. A pro držitele novoměstské karty jen sto čtyřicet tři korun," informoval Brychta.

Jedno vstupné umožní lidem návštěvu kterékoliv části Městských lázní bazénů, vířivky, fitcentra i saunového světa. „A také vstup do bufetu, v němž se bude platit pomocí čipu, takže nebude nutné brát si s sebou do bazénu peníze," objasnil Michal Šmarda.

Známá je už i otevírací doba Městských lázní. Dvakrát týdně bude v rámci možnosti ranního plavání otevřeno od 6 hodin. V ostatních dnech vstoupí první návštěvníci v 8 hodin, o víkendech a v pátek pak v 10 hodin. „Večer budeme zavírat ve 21 hodin tak, aby si mohli jít zaplavat i lidé po práci. Ale je možná i individuální domluva," řekl Jiří Brychta.

Slavnostní otevření Městských lázní je naplánováno na 12. listopadu. V kulturním programu se představí novoměstští umělci i žáci základní umělecké školy. „Vše vyvrcholí koncertem Marka Ztraceného. Den nato se pak v budově bude uklízet po návštěvnících a 14. listopadu začne běžný provoz," uvedl Šmarda.