Po dobu tří minut a devíti sekund zopakovala třináctkrát za sebou půlkotoul hlavou dolů na tyči a zároveň v hotelu Slavie slavnostně pokřtila zbrusu nové vydání Guinness World Records 2016.

Knihu plnou nejrůznějších rekordů vydává již desátým rokem nakladatelství Slov-art. „Guinnessova kniha rekordů je, dalo by se říci, po Bibli jednou z nejvydávanějších knih vůbec. Vychází zhruba ve sto zemích, pětadvaceti jazykových mutacích a poprvé vyšla před šedesáti lety. V České republice vychází od roku 1976," sdělil základní fakta o knize obchodní a marketingový ředitel nakladatelství Slovart Ondřej Materna.

Dodal také, že nové vydání knihy je nadšencům dostupné vždy hned ode dne jejího křtu. Milovníci rekordů si tedy mohou knihu Guinness World Records 2016 zakou-
pit ve všech knihkupectvích 
a elektronických obchodech už od včerejška. Protože za tu dobu, co Guinnessova kniha rekordů vychází, je na světě tolik rekordů, že se do jedné knihy nevejdou, byla pro ně vytvořena speciální webová stránka.

„K letošnímu šedesátému výročí je čtenářům k dispozici webová stránka, která informuje o vybraných rekordech. Zájemci mohou na web zasílat i video se svým vlastním rekordem. Teď už to tedy není tak složité jako dřív, když musel přijet nějaký delegát přímo z Guinnesse 
a účastnit se konkrétního rekordu," popsal vývoj doby, co se týče rekordů, Ondřej Materna.
Křest a premiérové představení nového vydání Guinnessovy knihy rekordů se už v Pelhřimově stalo tradicí.

„Guinnessovu knihu rekordů křtíme v tomto městě, protože Pelhřimov je město rekordů a naši přátelé nám 
s tím křtem vždycky pomáhají. Také je to naše dlouhodobá tradice, že tu knihu uvádíme společně v život," pověděl Materna.