„V uplynulém roce v období Dušiček šetřili policisté v Kraji Vysočina celkem 60 dopravních nehod. Čtyři lidé při nich zemřeli, jeden člověk se zranil těžce a 30 lehce. Škoda byla vyčíslena na téměř pět milionů korun," uvedl Zdeněk Mlčoch, preventista z Krajského policejního ředitelství v Jihlavě.

Policejní hlídky budou na každém kroku. Potkáte je také na hřbitovech a na parkovištích v jejich okolí. „Majitelé vozidel často spoléhají na to, že se vzdálí jen na chvíli v domnění, že se nemůže nic stát. Toho ovšem zloději využijí. Z tohoto důvodu si nenechávejte na sedadlech ani v zavazadlovém prostoru mobilní telefony, fotoaparáty, kabelky, peněženky, oblečení nebo jiné cennosti," radí Mlčoch.

Zloději však číhají na příležitost ke krádeži i na samotných hřbitovech. „V okamžiku, kdy svoji kabelku nebo jinou cennost, byť jen na chvíli, odložíte na okraj hrobu a jdete pro vodu do vázy, odnést starou výzdobu do kontejneru nebo zapálit svíčku, stává se pro ně váš majetek velmi snadným," varuje.

Pokud i přes veškerá preventivní opatření dojde ke krádeži věcí, je třeba okamžitě vše nahlásit na policii. „V případě vykradení vozidla vyčkejte do příjezdu policejní hlídky a zdržte se jednání, které by mohlo znehodnotit stopy," doplnil Zdeněk Mlčoch.