Svou návštěvu zahájí prezident ve středu v Jihlavě, kde se setká s krajskými politiky a také s řediteli krajských příspěvkových organizací. Z hejtmanství Miloš Zeman zamíří do společnosti Jihlavan Airplanes, kde je vedle prohlídky provozů naplánováno i setkání se zaměstnanci. Odpoledne se Zeman vydá do Nového Veselí, kde mimo jiné otevře novou naučnou stezku a setká se s občany.

Svůj čtvrteční program zahájí prezident návštěvou Firmy MannHummel. Pak navštíví vrtulníkovou základnu u Náměšti nad Oslavou, v samotné Náměšti se potom setká s občany. Do večera se pak Miloš Zeman ještě zastaví v památníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou a také se setká s obyvateli Telče.

Pátek 26. června Miloš Zeman zamíří do zemědělského družstva v Lípě na Havlíčkobrodsku a čeká jej pak setkání s obyvateli Havlíčkova Brodu na náměstí.

Čokoládovna i ženská věznice

Samostatný program má připravený prezidentova choť Ivana Zemanová. Ta si po setkání na krajském úřadě prohlédne loni otevřené podzemí v Telči. Pak by měla být hostem na kozí farmě v Ratibořicích na Třebíčsku.

Ve čtvrtek si Ivana Zemanová prohlédne čokoládovnu Kamila Chocolates ve Vyskytné nad Jihlavou. Svůj vysočinský program pak uzavře v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou. Tam by měla předat výuční listy prvním odsouzeným, které se zde vyučily v oboru kuchař - číšník.