Kromě toho zde vybojoval také druhé místo v pětiboji a v sedmiboji a dvě bronzové medaile v muškařských disciplínách. Česká výprava tak v konkurenci padesáti pěti závodníků ze šestnácti zemí světa celkově získala jednadvacet medailí a stala se na mistrovství světa nejúspěšnější zemí.

Podle svých slov Kobliha takový úspěch v Polsku vůbec nečekal: „V jarní sezoně se pravidelně pořádají nominační závody, v nichž se určuje šest nejlepších závodníků, kteří poté jedou na mistrovství světa. Letos jsem se umístil až na šestém místě, takže jsem neočekával, že se mi bude dařit. Hodně lidí čekalo, že potvrdím výsledky z loňského mistrovství světa, ale letos jsem se necítil tak dobře připravený jako loňský rok, a navíc jsem cítil to očekávání, což psychicky svazovalo. Ta druhá místa v pětiboji a sedmiboji byla velkým překvapením, protože po dvou disciplínách jsem se pohyboval až na 22. místě. O vítězství v devítiboji jsem pouze snil, takže u něj je velké překvapení slabé slovo."

Rybolovná technika je rozdělena do devíti samostatných disciplín ve třech kategoriích: muškařské, zátěžové se smekacím navijákem a zátěžové s multiplikátorem. V každé disciplíně je vytvořen žebříček a osm nejlepších závodníků pak bojuje o titul mistra světa v dané disciplíně. Zde Kobliha získal dvě bronzové medaile v disciplíně muška na dálku jednoruč a muška na dálku obouruč. „Moje nejoblíbenější disciplína je muška dálka obouruč, u které jsem si splnil sen v roce 2011, kdy jsem se stal mistrem světa této disciplíny," sdělil Kobliha a prozradil, že má i neoblíbenou disciplínu, která je pro něj nejtěžší: „Nesnáším disciplínu zátěž dálka jednoruč, protože mi nejde a pravidelně jsem v ní nejhorší z celého českého týmu. Především díky letošnímu tréninku s mým velkým kamarádem a reprezentantem Janem Bomberou z Litovle se mi podařilo na mistrovství světa tuto disciplínu, na mé poměry, excelentně zvládnout."

Ze součtu bodů jednotlivých disciplín se pak ještě na mistrovství vyhodnocuje pětiboj, sedmiboj, devítiboj a družstva, při kterých se sčítají pětiboje čtyř závodníků. „Ve vícebojích jsem získal titul vicemistra světa v pětiboji, vicemistra světa v sedmiboji a titul mistra světa v devítiboji," chlubil se svým velkým úspěchem Kobliha a dodal, že do družstva vybrán nebyl.

Karel Kobliha se rybolovné technice věnuje s dvouletou pauzou už od svých osmi let. „Přivedli mě k tomu rodiče, kteří do kroužku dali mého staršího bratra o rok dříve. Nejprve mě to nebavilo, pak mě to chytlo," řekl o svých začátcích Kobliha. Před šesti lety se stal českým reprezentantem a od té doby se pravidelně účastní mistrovství světa, kde sbírá tituly.

Kromě závodění v rybolovné technice vyráží Karel Kobliha také často rybařit. Tentokrát už ale ne do celého světa, ale jen po České republice a nejčastěji v revírech Moravského rybářského svazu. I tady sklízí úspěch a vzpomíná na svůj největší úlovek: „Tuším, že to byl sumec kolem metru a půl na slepých ramenech Moravy u Týnce. Pustili jsme ho zpátky."

MARTINA MÁTLOVÁ