Krádež vozidla zaznamenala kamera z nedaleké čerpací stanice. „Pachatelé přijeli v sobotu 5. března k odstavenému automobilu těsně před pátou hodinou ráno. Kolem peugeotu nejprve obcházeli, opakovaně odjeli a zase se vrátili. Nakonec zastavili na silnici vedle odstaveného vozidla. To zapřáhli, jeden z pachatelů do něho nastoupil a třináct minut po páté hodině ráno s odcizeným vozidlem taženým za automobilem pachatelů odjeli směrem z Třebíče," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Pachatelé podle ní na místo přijeli tmavým autem. „Jednalo se o vůz v provedení combi, pravděpodobně šlo o značku Audi," uvedla mluvčí.
Kriminalisté zjistili podrobný popis odcizeného vozidla. Peugeot Boxer byl bílé barvy s černou přední maskou a černou ochrannou lištou na bocích kabiny, procházející přes spodní část obou dveří. Na automobilu byly umístěny reklamní polepy. Na třístranné sklápěcí korbě se dal snadno přečíst reklamní nápis „Centrum užitkových vozidel", a to na levé i pravé bočnici.

„Odkaz na internetové stránky majitele vozidla byl nalepeny na kapotě. Automobil stál na travnaté ploše u silnice od poloviny února, byl zcela nový a neměl registrační značky. Vozidlo mělo zdviženou sklápěcí nástavbu," sdělila mluvčí Kroutilová. A se zdviženou korbou byl také vůz z místa odvezen.

Jelikož v době, kdy ke krádeži docházelo, projížděla po silnici vozidla, policisté doufají, že by jim některý řidič mohl poskytnout důležité informace. „Rovněž mohlo být některé z těchto projíždějících vozidel vybaveno kamerou a pořízený záznam by mohl kriminalistům pomoci. Pozornost mohlo také vzbudit u nějakého občana osobní auto, které jeklo v sobotu časně ráno ve směru z Třebíče a táhlo za sebou právě automobil Peugeot Boxer se zdviženou sklápěcí korbou," pravila Kroutilová a přidal prosbu: „Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout kriminalistům informace směřující k dopadení pachatelů nebo vypátrání odcizeného vozidla Peugeot Boxer, aby se přihlásili na tísňové lince 158."