„V suterénu máme velký sklad, který využíváme na dosušování prádla před odvozem do čistírny nebo jako úschovnu lehátek. Jsou to ale velké prostory, které bychom chtěli více využít. Přepažením vznikne prostor vhodný pro cvičení s lektory nebo na konference, školení a podobně," uvedl šéf městských lázní Jiří Brychta.

Zájem ze strany návštěvníků o nové prostory je značný. „Předem jsme si udělali průzkum a zájem opravdu je. Bude tam možné tancovat, trénovat bojové sporty, aerobic, jógu a další. A když bude mít někdo zájem uspořádat tam třeba manažerskou poradu spojenou s pobytem ve wellness nebo školení a podobně, bude to možné," podotkl Jiří Brychta.

Vznik nového multifunkčního sálu bude vyžadovat určité stavební úpravy. „Už jsme na to z rozpočtu uvolnili šest set tisíc korun," informoval starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

První uživatelé podzemní vestavby si ale budou muset ještě nějaký čas počkat. „Původně jsme to chtěli stihnout do konce prázdnin, kdy je ze strany nejrůznějších kroužků velká poptávka po vhodných prostorách. To se nám bohužel nepodařilo, neboť jsme nejprve museli získat souhlasné stanovisko hygieny a hasičů. Nyní musíme požádat o stavební povolení a vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby," poznamenal Jiří Brychta.

Sama stavba podle slov šéfa městských lázní by už tak dlouho trvat neměla. Stavební zásahy budou trvat přibližně dva měsíce. „Předpokládáme, že otevřeme asi někdy na začátku února," prozradil Jiří Brychta.

Novoměstské lázně jsou i přes prvotní nedůvěru některých místních poměrně hodně využívány. „Už jsme uvítali stotisícího návštěvníka. Neočekávali jsme tak velkou návštěvnost. Největší obavy jsme měli z letních měsíců a i ty nakonec dopadly dobře," pochválil lázeňský provoz Jiří Brychta.