„Rada města proto již na začátku letošního roku rozhodla o podání výzev potenciálním dodavatelům prací k podání nabídek na uskutečnění těchto plánovaných investic," doplnil starosta Jan Martinec. Jedná se o některé významné investice, které by se měly uskutečnit již teď na jaře a v prvním pololetí letošního roku.

Významné akce

V prvním pololetí letošního roku bude například provedena rekonstrukce části ulice Na Rozcestí, a to jako pokračování stavebních úprav ve směru od náměstí 9. května. „Další finančně významnou akcí je také výstavba technické infrastruktury pro šest rodinných domů v ulici V Údolí. Během 1. pololetí je také naplánováno položení asfaltového koberce v ulici Ve Vilkách, v části mezi ulicemi Nad Řekou a Příčnou," doplnil starosta Martinec.

Finančně významnou akcí, zajišťovanou společně s Ředitelstvím silnic a dálnic, Správou Jihlava, je rovněž, podle starosty Martince, v letošním roce ve Ždírci výstavba silničního průtahu Údavami. „Stavba se uskuteční v době od dubna do konce května. Městský úřad ve Ždírci připravuje také výzvy k podání nabídek na zateplení hasičských zbrojnic Ždírec, Kohoutov a Nové Ransko," doplnil starosta.

Město Ždírec připravuje také výstavbu víceúčelového hřiště v Jižní ulici, chystá podzemní kontejnery na tříděný odpad na křižovatce ulic Jižní a Nad Řekou, v plánu je také osvětlení cyklostezky mezi Ždírcem a Krucemburkem a výstavba pergoly ve sportovním areálu Kohoutov.