Podle obžaloby se měl muž, kterého do soudní síně přivedla vězeňská eskorta a který stihl před vstupem ještě na chodbě poplivat jediného včerejšího svědka, od června loňského roku do letošního března dopustit mnoha dalších trestných činů. A to i přesto, že byl v posledních dvou letech dokonce několikrát odsouzen.

Hlaváč má mít na svědomí pořádnou porci trestných činů. Dvě vloupání do rodinných domů v Lípě a Břevnici a hotelu Filipi ve Ždírci nad Doubravou, mnohonásobné krádeže nafty, odcizení platební karty, prodej pervitinu a řízení pod jeho vlivem a navrch ještě organizování přepadení dvou havlíčkobrodských heren.

„Obžalovaný se doznal k řízení pod vlivem návykové látky, nebo ke krádežím nafty. Většinu bodů obžaloby ale odmítá," konstatoval státní zástupce Lukáš Vodička. Soud ale v úterý netrval dlouho a bude nutné ještě vyslechnout další svědky.

Hlaváčovi hrozí za jeho rozsáhlou činnost až několik trestů najednou. „Nejzávažnější je organizace přepadení heren, za což je sazba až do výše deseti let," dodal Vodička.