Předchozí
1 z 5
Další

Krkonošský deník

Lucie Pangrácová, věk: 36, povolání: ředitelka galerie Trutnov

Libor Kasík, věk: 46, povolání: ředitel Uffo Trutnov

Ing. Luboš Zelený, věk: 70, povolání: středoškolský učitel, v. v., spisovatel, Trutnov

Josef Lábus, věk: 48, povolání: moderátor, hudebník, Trutnov

Vladimír Jindra, věk: 45, povolání: ředitel Kulturního domu Vrchlabí

Libor Dušek, věk: 33 let, povolání: etnolog Krkonošského muzea Správy KRNAP ve Vrchlabí

Martin Kult, věk: 42 let, povolání: Mistr výroby v energetickém průmyslu

Markéta Tučková, věk: 44, povolání: knihovnice Batňovice

Náchodský deník

Jan Meier, 64 let, Broumov: Většinu svého života zasvětil knihám, které jako vedoucí Městské knihovny Broumov nejen půjčuje, ale umí se postavit i k jejich zrodu. Vloni v prosinci v libereckém nakladatelství Bor vydal knihu Broumovsko a Policko literární. V novinách i rádiích referuje o místní literatuře.

Martina Váňová, 32 let, Police nad Metují: Hnací motor jedinečného Muzea papírových modelů v Polici nad Metují, které již pět let nabízí pestrou přehlídku modelů evropských památek, válečných letadel, hradů či vzducholoď Norge.

Karel Výravský, 58 let, Police nad Metují: Ředitel Gymnázia Broumov, které navázalo na tradici gymnaziálního vzdělávání v broumovském klášteře, které sahá až do roku 1624.

Petr Staněk, 50 let, Broumov: Historik umění, výtvarník a učitel ZUŠ v ateliéru výtvarné kultury a tvorby. Studoval Dějiny umění na Masarykově univerzitě v Brně. Dlouhodobě se zabývá architekturou, její propagací a popularizací.

Miloš Malý, 39 let, Náchod: Kouzelník, který se specializuje na mikromagii - kouzla s kartami. Již před 12 lety stal členem výběrového klubu Magická lóže M.S.Patrčky. Je držitelem titulu Mistr České republiky mikromagie a finalista televizní soutěže Talentmania.

David Novotný, 27 let, Náchod: Pořadatel charitativních akcí má na svém kontě už více jak 100 akcí, jeho nejznámější akcí je Muž roku. Obržel i cenu poslankyně Hany Orgoníkové za charitu, cenu Oskar za lidskost a statečnost či Ocenění nadace občanského rozvoje za charitu, či byl oceněn v anketě Zlaté srdce od Nadace Naše dítě. Chystá různé kulturní, společenské akce a akce pro firmy.

Ludmila Pohanková, 62 let, Náchod: Ředitelka Střediska volného času Déčko v Náchodě, pro které doslova žije už čtvrt století. S nasazením sobě vlastním se aktivně věnuje práci s dětmi a mládeží.

Karel Havlíček, 48 let, Červený Kostelec: Profesionální trenér (U-19) FC Hradec Králové a aktivní hráč SK Červený Kostelec. Patří mezi nejlepší trenéry fotbalové mládeže v České republice.

Marcela Kollertová, 44 let, Červený Kostelec: Ředitelka Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě. V předchozích letech působila jako ředitelka Kulturního a informačního střediska v Hronově a ředitelka festivalu Jiráskův Hronov.

Tomáš Magnusek, 32 let, Kramolna u Náchoda: český herec, spisovatel, filmový scenárista a režisér a filmový podnikatel, původním povoláním učitel. Proslavil se například filmy Pamětnice, Školní výlet, Bastardi,Jedlíci aneb Sto kilo lásky či Modelka s.r.o. V současné době buduje Muzeum herectví Viktorka v Ratibořicích.

Jičínský deník

Pavlína Gardianová, malířka, Stará Paka, 46 let

Jiří Tajč, ředitel Masarykovy obchodní akademie Jičín, 60 let

Iveta Mečířová, ředitelka muzea v Nové Pace, 55 let

Miroslav Nosek, starosta Miletína, 53 let

Pavlína Kaprasová, účetní, starostka Bačálek, 47 let

Aleš Hlawatchke, starosta Konecchlumí, 35 let

Pavlína Havlová, vedoucí kulturního střediska v Sobotce, 46 let

Miroslav Vobořil, hudebník, Hořice, 47 let

Stanislava Benešová, ředitelka knihovny Nová Paka, 60 let

Zdeňka Rychterová, vedoucí souborů Hořeňák a Hořeňáček, Lázně Bělohrad, 47 let

Hradecký deník

Jan Lašek (57 let).

Psycholog, soudní znalec a profesor na hradecké univerzitě. Za dobu své praxe soudního znalce dělal posudky na bezpočet zabijáků a vrahů

Michaela Hartigová (33 let).

Česká basketbalová reprezentantka, mistryně Evropy z roku 2005. Zúčastnila se také Olympijských her v roce 2004, hrála též na mistrovství Evropy 2011.

Pavel Svoboda (58 let).

Ředitel Speciálních školách v Hradecké ulici. Muž, který se snaží vyjít vstříc dětem a připravit pro ně optimální vzdělávací podmínky.
Mgr. Štěpán Málek (50 let) Akademický sochař a frontman punkové legendární punkové kapely NVÚ.

Jan Štěrba (59 let).

Ředitel Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové. V současné době vyučuje matematiku. Na škole působí od roku 1986 - ve funkci ředitele od roku 2002. Milovník basketbalu a zimních sportů.

Jan Veselý (49).

Působí jako astronom a popularizátor vědy na královéhradecké hvězdárně a planetáriu. Vyučuje také fyziku na gymnáziu a známý je i díky svým blogům.

Jitka Šedová (48).

Módní návrhářka. Navrhuje modely pro volný čas i originální kostýmy, ale především luxusní společenské modely a svatební šaty.

Rychnovský deník

Petr Dujka, 65 let, správce doudlebského zámku

Syn Eleonory Dujkové rozené z Bubna-Litic. Po Sametové revoluci podnikal, v současnosti spravuje zámek v Doudlebách nad Orlicí, který byl rodině vrácen v restitucích.

Josef Solár, 44 let, ředitel domu dětí v Rychnově nad Kněžnou

Dlouholetý ředitel rychnovského Déčka. Svůj život zasvětil práci s dětmi. Navíc vede kurzy společenského tance a disko tance.

Karel Štrégl, 52 let, jednatel rychnovské Kultury, sbormistr

Je absolventem Univerzity Hradec Králové. Soukromě studoval sólový zpěv u Růženy Hanušové, Jindřicha Jindráka a na konzervatoři ve Volgogradu (Rusko). Byl spoluzakladatelem a prezidentem mezinárodní soutěže komorních sborů Chorus camera.

Martina Beková, 54 let, archeoložka

Absolventka Filosofické fakulty university Karlovy, oboru archeologie. Kromě roční stáže na fakultě celý svůj profesní život věnovala archeologii regionu Orlických hor a Podorlicka. Pracuje jako archeoložka v Muzeu Orlických hor a galerii v Rychnově nad Kněžnou.

Jan Langr, 75 let, pedagog

Předseda okresního sdružení České unie sportu v Rychnově nad Kněžnou a dlouholetý uznávaný učitel, který své žáky celoživotně vedl k lásce ke sportu.

Jan Grulich, 41 let, ředitel školy Trivium Plus

Vystudoval Pedagogickou fakultu v Pardubicích, poté andragogiku a personalistiku na UJAK v Praze. V průběhu studia absolvoval roční stáž ve Švýcarsku v Basileji. Od roku 1999 pracoval jako učitel, později se stal ředitelem soukromé základní školy Trivium Plus v Dobřanech, která provozuje novou mateřskou školu v Eladě. Je ženatý a má tři děti.