Na horské kopce vyvezou návštěvníky od června další tři lanové dráhy. Například na Hnědý vrch se před víkendem rozjela moderní čtyřsedačka, jejíž provoz je zajištěn denně v každou celou hodinu až do konce září. Potom bude ještě jezdit o víkendech do 28. října.

Skupiny svezou

V Herlíkovicích se na Žalý mohou lanovkou od pátku vydat po předběžné domluvě skupiny, kolem dvaceti lidí. „Je to letošní novinka, pravidelný víkendový provoz začne až 16. června. Chceme však umožnit lidem, jichž se sejde nejméně dvacet, aby se na Žalý dopravili. Například v sobotu jsme takto vyvezli cyklisty, kteří se chtěli účastnit Tour de Labe," informoval vedoucí Skiareálu Herlíkovice Marek Lambert. Dráha bude denně v provozu až během července a srpna.

Na výlet k prameni

V pátek se po pravidelné údržbě opět rozjede lanovka na Medvědín. „Zájemci odtud vyrážejí k prameni Labe. Cyklisté se mohou vydat přes Rovinky na Benecko a odtud zpět do Špindlerova Mlýna, nebo třeba na Zlaté návrší a zpět do Špindlu přes Přední Labskou. Tato lanovka, stejně jako lanovka na Pláně, přepravuje děti do šesti let zdarma a bezplatně vozí psy nebo kočárky," připomněla možnosti mluvčí Skiareálu Martina Čermáková.

Lanovkami jsou přístupné i další horské vrcholy. Černá hora, Čertova hora, Portášky a Růžová hora. Na vrchol Sněžky se zájemci dostanou díky probíhající stavbě nové dráhy už jen pěšky.