Na náměstí F. L. Věka se s námi potkáte už v 17 hodin. Máme připravený i doprovodný program a na pódiu se vystřídá hned několik účinkujících.

Než tedy samotné koledy zazní, budete si moci vychutnat podvečer s kouzelnou vánoční atmosférou.
Vůně svařáku
i sladkých koláčů
Všude bude vonět svařené víno, nějaká ta klobáska a hrát  hudba. Moderátorské taktovky se ujme Jana Lukešová z městské knihovny a svým příjemným hlasem vás provede celým podvečerem.
Jako první se na scéně objeví opočenské mažoretky Colloredo.

S hůlkou to umějí i když sněží a mrzne, o čemž se návštěvníci i ony samy přesvědčily vloni během této akce v Rychnově nad Kněžnou. Tehdy panoval mráz bezmála patnáct stupňů pod nulou.

Letos však zatím vše nasvědčuje tomu, že by nám mohlo počasí přát. Jen, aby nepršelo.
Po nich se představí nadějná mladá zpěvačka Livie Kuchařová. Rodačka z Opočna má vyloženě nepřeslechnutelný hlas, který okouzlí nejednoho návštěvníka.
Také budete moci zavítat do našeho stánku. Rychnovský deník si pro vás připravil několik překvapení.

Jedním z nich bude malé sladké občerstvení od firmy Marta Dobruška, svařené víno z restaurace „U Zelingerů"  anebo horský čaj přímo z naší „produkce". Druhým bude vánoční „Kolo štěstí" plné malých dárečků  pro radost i potěšení. Ve stánku se také dozvíte víc o našich novinách a k dispozici budou také zpěvníky s koledami, které při akci zazní.
Právě šest nejznámějších českých koled v podání dětského pěveckého sboru Mezissimo z Českého Meziříčí se postará o velkolepý závěr.

Livie Kuchařová: Školu má za s sebou. Teď jde za svým snem. Vlastním CDOpočno – Když vloni přijala poprvé naše pozvání na akci Česko zpívá koledy, byla ještě studentkou konzervatoře. Rok poté nás také neodmítla a je stále šarmantní a milou slečnou s širokým úsměvem. Livie Kuchařová, rodačka z Opočna, jde za svým snem stát se zpěvačkou, avšak nestává se z ní pyšná „lejdy". Naopak. I letos tak přijede do Dobrušky, kde zazpívá při akci Česko zpívá koledy.
Dostudovala jste konzervatoř Jaroslava Ježka. Kam vedou nyní vaše profesní kroky?
Momentálně připravuji koncept na své CD. Shromažďuji nejrůznější materiál a píšu texty pro své písně.
Co považujete za svůj aktuálně největší úspěch? A co vám dělá radost?
Ještě před rokem jsem si přála mít vydaný singl a klip. Obojí se mi splnilo a dělá mi radost, že se dokážu podílet jak na hudební stránce, tak i na textech, které si píšu. Je to neuvěřitelný relax, čistič hlavy a pro mě největší seberealizace.
Čeho byste ráda dosáhla?
Ráda bych, aby se moje písničky líbily nejen mně, ale abych mohla s publikem sdílet hudbu a pocit.
Jezdíte ještě často do Opočna anebo se spíš vaším druhým domovem stala Praha?
Do Opočna jezdím ráda a často.´Momentálně se chystám péct cukroví s babičkou jako každý rok! Tuto tradici dodržuji bez výjimky.

Více než dvacítka malých zpěváků z českomeřičské základní školy  se stane základem pro náš velký sbor. Zpívat bude redakce Rychnovského deníku a především doufáme, že se zapojíte vy.
Spojení více než 
250 míst či spolků
Texty budete znát určitě všichni. Náměstím se ponesou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a přídavkem píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Pokud byste i přesto neznali slova, nevadí, texty najdete v dnešním vydání Deníku.
Mezissimo však tímto pouze završí své účinkování. Ještě před tím zazpívá i další vánočně laděné písně, které možná budete také znát.

Tak přijďte. Už se na vás těšíme!
Celkem se do akce regionálních Deníků zapojí na 250 měst a obcí či různých spolků v celé České republice

. Jejich přehled je na webu ceskozpivakoledy.cz. Přidají se i některá města v zahraničí – již podruhé se sejdou krajané v Mnichově, dále třeba v české škole v Madridu.
Ti, kteří nemohou osobně přijít na některé z náměstí, se mohou přidat s kamarády a přáteli například v restauracích, pustí-li si příslušnou stanici Hit rádia.

To je spolu s TV Nova mediálním partnerem.