V Hradci to bude na Masarykově náměstí. Tempo bude udávat Petr Kotvald, Leona Machálková a sbor Continuo, který řídí Lucie Gregorovič Fárová. Vánoční atmosféra bude zajištěna. Na místě pořídíte totiž i vánoční dekorace, které vyrobily děti z hradeckého Prointepa a samozřejmě nebude chybět ani horký punč nebo svařené víno, které tentokrát dodá hotel Černigov. Dávat se bude zdarma.

Letos se k akci Česko zpívá koledy poprvé připojí i Nový Bydžov. „Přijde nám to jako úžasná akce. Lidé se zastaví a zazpívají si," těší se Zdena Rudolfová z občanského sdružení Laurentius, které se rozhodlo v Bydžově zpívání uspořádat. „Pomáhá nám i město, zpívat bude Novobydžovský chrámový sbor," přibližuje organizátorka akce. „Bude to takové komorní. Žádná monstrózní akce, ale všichni už se moc těšíme," dodává.

Zpívat se bude na Masarykově náměstí pod vánočním stromem.

„Zazpíváme si koledy a pak všichni půjdeme někam do tepla zpečetit vánoční náladu horkým punčem," těší se Zdena Rudolfová a zve všechny, kteří si chtějí od shonu, uklízení a nákupu dárků odpočinout, ať neváhají a přijdou svým zpěvem chrámový sbor podpořit.