Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Královéhradecký kraj

26.3.2017

Bohdana Kašparová, lektorka

Bohdana Kašparová byla v minulosti vyznamenaná jako nejlepší lektorka. Navzdory své náročné práci se přes sedm let aktivně angažuje v akci Stromečku splněných přání pro děti, které jsou oběti domácího násilí nebo jsou sociálně vyloučené a za pomoci veřejnosti je obdarovává dárky na Vánoce.

27.10.2016

Dušičky myslí na zesnulé, zloději zase na pořádný lup

Podkrkonoší - Policisté v Královéhradeckém kraji připravují intenzivnější dohled na hřbitovy a jejich okolí. Zvýšená pozornost na pietních místech souvisí s příchodem svátku zesnulých, který se tradičně slaví 2. listopadu.

27.10.2016

Vypustili džina z lahve? Názory na dohodu se lišily i v koalici

Hradec Králové - Vedení města muselo rozhodnout. Nakonec svolení CTP nedalo.

27.10.2016

Den volna navíc většina prodavaček vítá

Jičínsko - Říká se, že zvyk je železná košile. Tu teď ale budeme muset odložit, jelikož i přesto, že jsme se naučili a zvykli si do obchodu zajít i v den státního svátku, tuto možnost už od zítřka mít nebudeme.

27.10.2016

Neratov láká filmaře, videa natáčejí „drony“

Neratov - Dvě krásná videa vznikla letos za pomoci nejmodernější techniky v Neratově.

27.10.2016

Hostinné nově střeží hlídka městské policie

Hostinné - Dvoučlenná hlídka má ve městě dohlížet hlavně na pořádek. „Chceme u občanů zvýšit pocit bezpečnosti," říká starostka Hostinného Dagmar Sahánková.

27.10.2016

Nezaspí? Technické služby hlásí, že jsou na zimu připraveny

Hradec Králové - Technické služby se během zimy postarají o 434 kilometrů komunikací. Překvapí je první sníh?

26.10.2016

Kvasiny táhnou. Dojíždění lidem nevadí

Královéhradecko - Hradečané vyhledávají práci v kvasinské zóně.

26.10.2016

Cukrářky se vrátily z Erfurtu ozdobeny medailemi

Nová Paka - Pět želízek v ohni měla novopacká Střední škola gastronomie a služeb na světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA Erfurt 2016, která se uskutečnila v pondělí v Německu.

26.10.2016

Cizinci okrádali na ubytovnách své spolubydlící

Rychnovsko - S přívalem nových lidí na Rychnovsko za prací přibývá také krádeží. Velmi často jsou na vině právě cizinci.

26.10.2016

Zvonky z Kostelce se ocitají i ve slavných rukách

Kostelec nad Orlicí - Třicet malých zvonků si již více než dva měsíce mezi sebou předávají lidé v republice.

26.10.2016

Podzimní volno láká třeba na železnici

Trutnov - Den vzniku samostatného Československa letos školáci slaví celý týden. Obvykle dvoudenní podzimní prázdniny totiž ředitelé spojili s možností udělit další volno, a tak jsou děti už od pondělí doma.

26.10.2016

CTP uslyšelo další ne. Přijde žaloba

Hradec Králové - Hradečtí zastupitelé odmítli dohodu s CTP, které chce legalizovat černé stavby. Firma bude město žalovat.

25.10.2016

Felicií převáželi varnu pervitinu

Hradec Králové - Zní to neuvěřitelně, ale dva muži v autě převáželi kompletní varnu pervitinu. V centru Hradce však jejich podezřelá Škoda Felicia neunikla uprostřed jedné noci minulý týden pozornosti policistů, kteří ji zastavili a rozhodli se osádku i auto samotné pořádně zkontrolovat.

25.10.2016

Starosta Valdic by rád o hřišti vyjednával

Valdice - Fotbalové hřiště ve většině obcí slouží místním občanům, kteří zde tráví volný čas. Ve Valdicích ale tomu ta k bohužel není a zastupitelé v čele se starostou Zdeňkem Žurkem se o sportoviště přetahují s věznicí.

25.10.2016

Napadení muniční základny

Týniště nad Orlicí - Rozruch kolem největšího muničního skladu v Česku, který se nachází jen pár minut chůze od týnišťského koupaliště, zaznamenali místní.

25.10.2016

Hledají se nové zdroje minerálky

Náchod, Běloves - Město Náchod je na začátku nové cesty, která by měla vést k obnovení lázeňství a k využívání zdrojů minerálních vod v historicky významné lázeňské lokalitě. Už v příštím týdnu firma zahájí geologický průzkum pomocí vrtů, a to zhruba půl kilometru od stávajících zchátralých běloveských lázní. Vedení města o tom informovalo včera odpoledne.

25.10.2016

Trubači muzicírovali při semináři v lesnické škole i na náměstí

Trutnov - Mezinárodní seminář, určený pro studenty středních lesnických škol, se v sobotu a neděli uskutečnil v Trutnově.

25.10.2016

Další prostitutka v Hradci šířila HIV

Hradec Králové - Počet mužů, kteří se v Hradci mohli nakazit virem HIV, se zvyšuje. Policie odhalila další nemocnou prostitutku.

24.10.2016

Domovina uctila Jaromíra Brože

Stará Paka - Roubenka, která byla školou a dnes si sem místní chodí půjčovat knihy, se stala v sobotu svědkem vzácné události. Rodina Jaromíra Brože, učitele a letce, který zemřel za druhé světové války, si tu převzala dokument o jmenování Jaromíra Brože čestným občanem Staré Paky.

24.10.2016

„Nejdůležitější je životní styl“

Rychnovsko - Současné novostavby tíhnou k energetické úspornosti. Využívá se moderních technologií i klasických postupů.

24.10.2016

Švestky v těstě jedli na čas

Vernéřovice - Opět po roce se na sále místního pohostinství sešlo několik desítek místních i přespolních hostů, kteří si užívali zábavu při sedmém ročníku Vernéřovického gáblíku. Tentokrát v něm sehrály hlavní roli švestky.

24.10.2016

V Hradci byla podepsána krajská koaliční dohoda

Královéhradecko - Po dvoutýdenním zpoždění za Pardubickým krajem je jasná nová krajská koaliční „vláda" i v Královéhradeckém kraji.

24.10.2016

Doba na revize kotlů se krátí

Náchodsko - Kotlů jsou tisíce a doba na jejich kontrolu se krátí. Zákon nařizující první revizi kotle do konce letošního roku, platí už od roku 2012. Lidé se však „vzbudili" až nyní.

24.10.2016

Vinice v Kuksu získala svou bohyni – sochu

Kuks - Impozantní budova hospitalu v Kuksu je ze všech stran obklopena hravými podzimními barvami. Na protějším břehu kukského údolí začínají žloutnout i lístečky vinné révy, kterou tu asi na půl hektaru plochy už několik let pěstuje vinař Stanislav Rudolfský.

23.10.2016

Do kasáren se možná nastěhují senioři

Jičín - V kasárnách sloužili jako vojáci a v blízké době se sem mohou vrátit jako senioři. I tahle myšlenka se může stát realitou.

23.10.2016

V základní škole unikal plyn. Evakuováno bylo 172 dětí

Doudleby nad Orlicí - Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu dopoledne při úniku plynu u základní školy v Dukelské ulici v Doudlebách nad Orlicí.

23.10.2016

Čína nebo Tibet? I region řeší vládu

Trutnovsko - Mnozí komunální politici z Trutnovska odmítají postoj české vlády. Její prohlášení mají za ponížení celé České republiky.

23.10.2016

'Ne!' uslyší Zeman i od rektora Kuči

Hradec Králové - Rektor Kamil Kuča odmítl pozvání Pražského hradu na oslavu státního svátku.

AKTUALIZUJEME
22.10.2016

Čekání v koloně může trvat i více než hodinu

Čestice - Oprava povrchu silnice 
I. třídy v Česticích řidičům nedá spát. Frontám se nevyhnou ani při pokusu úsek objet jinou cestou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení