Jak se udržet i přes zimu v kondici a nebo připravit své tělo do plavek, to nám poradí Lucie Hlaváčová, která provozuje v Jičíně již pátým rokem alpinning.

Alpinning je unikátní kardiovaskulární program, který posiluje dolní i horní část těla. Zlepšuje aerobní kapacitu a zároveň spaluje velké množství kalorií.

Lucka sportuje od svých čtyř let, má vystudovanou sportovní školu, pronajala si tělocvičnu a vybavila ji běžeckými mechanickými pásy. „Je to úplně snadná aktivita, chodit umí každý, tak jak člověk zvládá jít, roztáčí pohyb pásu, který je postaven mírně do kopce, a přitom se držíte madel," vysvětluje sportovkyně.

Zdravá chůze

Chůze je prý nejzdravější forma pohybu, na pásech se bezvadně buduje fyzička, ale můžete zde i posilovat či hubnout. „Jdete v určité frekvenci, našim cílem je spalovat a zpevňovat," poučuje nás.

Přesto musíme oponovat, není zdravější vyběhnout nebo si vyšlápnout do přírody? Efekt je stejný. „Sama se většinou nerozhodnete, v kolektivu se i lépe cítíte, věřte mi," přesvědčuje nás. Navíc skladbu hodiny určuje instruktor, takže vás nejdříve čeká zahřátí, pak rychlé protažení, hlavní část a na závěr strečink," popisuje nám úkony cvičitelka Lucka, od které se dozvídáme, že jejími zákaznicemi jsou nejčastěji ženy.

„Chlapi občas přijdou, ale nezvládají to, nejsou schopni posilovat." Alpinnig Lucka doporučuje dvakrát týdně v kombinaci s plaváním. Sama se také intenzivně věnuje racketlonu – kombinaci squashe, badmintonu, stolního tenisu a tenisu.

„Jsem mistryní republiky a Evropy, letos mě čeká mistrovství světa," říká Lucka jen jakoby mimochodem. Racketlon je novou disciplínou, čtyřboj se u nás hraje soutěžně šest let.