Příznivci umění, ať už je jeho podoba jakákoliv, si musí připadat jako v sedmém nebi. Festival, jenž byl zahájen 
v pátek, potrvá až do neděle 26. června a připravilo nesmírně pestrou paletu 
z oblasti divadelního a scénického umění. Divadelní představení, koncerty, workshopy, talk show 
či výstavy, to vše nabídlo o víkendu návštěvníkům.

Slavnostní průvod za doprovodu hudby

Milovníci nevšedních zážitků si nenechali ujít slavnostní průvod, který předurčil, v jakém duchu se celý festival ponese. Hudba, zpěv, masky, pohoda a dobrá nálada. Právě tato slova nejlépe vystihují nejen slavnostní průvod.

„Průvodu jsem se zúčastnila společně s dcerou 
a byl to opravdu nevšední zážitek. Vždyť kdy jindy 
si můžete užít takovou párty v historickém centru města," říká nadšeně Alžběta Vyskočilová, které dává za pravdu i hrající muzikant Pavel Černý: „Pokud bych 
si vzal svůj hudební nástroj a šel hrát sám jen tak pro radost někam ven, většina lidí by na mne koukala skrz prsty. Teď se namísto toho mnozí připojují, což je skvělé!"

Velkému zájmu se mezi mladými lidmi těšily i večerní koncerty, které mají ve festivalových stanech své specifické kouzlo. „Pokud se s partou přátel sejdete na nějakém koncertu v klubu, je s tím obvykle spojen i alkohol a o hudbu samotnou ve finále až tak nejde. To však zde neplatí, protože tady je muzika na prvním místě," vyzdvihuje přednosti koncertů Pavel Čermák.

Nedílnou součástí festivalu jsou divadelní a taneční představení, přičemž celou řadu z nich si nenechala ujít ani Jana Veselá: „Atmosféra v divadelním šapitó postaveném uprostřed parku je úžasná a naprosto jiná než v klasických divadlech."

Celou akci o víkendu podpořilo i krásné slunečné počasí, což ocenil i stánkový prodejce Michal Říha: „Příznivé počasí, to je vždy alfou a omegou takovýchto akcí. Pokud by bylo ošklivo, dorazila by jen hrstka lidí."

Radek Kozel