Zájemci v něm najdou celoroční přehled nejvýznamnějších kulturních, sportovních a společenských akcí, turistických pochodů, letních a prázdninových programů ve městech a turistických atraktivitách. Součástí letošního kalendáře je také přehled významných výstav muzeí a galerií v oblasti.

Katalog turistické nabídky a služeb pod názvem Dovolená v Českém ráji je společná aktivita Sdružení Český ráj a podnikatelů v cestovním ruchu. Na 84 stranách najdou čtenáři kompletní informace o turistické nabídce, přehledy atraktivit a zajímavostí, tipy na trávení volného času, přehled regionálních výrobků a prodejen a především nabídku ubytování všech kategorií.

Veletrh v Praze

Oba nové propagační materiály jsou právě k dispozici ve stánku Českého ráje návštěvníkům veletrhu cestovního ruchu Holiday World , který se do neděle koná v Praze.

Český ráj se prezentoval na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava. V úterý 22. ledna tam proběhla tisková konference pod názvem Český ráj – nechte se unést… na českém velvyslanectví v Bratislavě. Na organizaci se podílelo Sdružení Český ráj ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism, zahraničním zastoupením v Bratislavě. V rámci konference bylo představeno kulturní a přírodní dědictví Českého ráje, nabídka služeb v oblasti aktivní dovolené, nabídky pro rodiny s dětmi. Novináře a zástupce cestovních kanceláří zaujala nabídka tzv. „středověkých programů" na hradech a zámcích a mimořádné letní nabídky, které se připravují na turistickou sezonu 2013 v jednotlivých městech a turistických atraktivitách.

Ochutnali výrobky

Proběhla také ochutnávka regionálních specialit, jako jsou mošty z Lažan, tradičních Kruchovek z Pekárny Mikula, Svijanského piva, uzenin Lomničan či sýrů z farmy Tompeli.

(njt)