Na tom se začíná pracovat. Město chystá rekonstrukci ledové plochy, mantinelů a dalších důležitých částí zimního stadionu. Odhad nákladů je 42 milionů korun.

Radnice však věří, že skutečná cena bude po výběrových řízeních na dodavatele nižší. „Opravy by měly začít v květnu a skončit v srpnu, tedy do startu nové sezony," řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Nejnáročnější bude vybudování ledové plochy, které zahrnuje položení nového chlazení, výměnu mantinelů a úpravy střídaček, trestných lavic a boxu časoměřičů. „Tato část rekonstrukce si vzhledem k nutným bouracím a betonářským pracím vyžádá nejvíce času, proto začne nejdříve," uvedl vedoucí odboru správy majetku města Ondřej Votroubek.

Firma by si podle něj staveniště měla převzít v polovině května a práce by měly trvat maximálně sto dní.

Menší rozměry

Ledová plocha bude oproti té stávající mírně užší, aby měla rozměry požadované mezinárodní hokejovou federací a mohly se na ní hrát i mezistátní zápasy. Nové mantinely budou odnímatelné, takže v hale se bude moci hrát i basketbal, volejbal nebo tenis.

Nové střídačky budou dál od sebe a budou o něco širší a nižší. Rozhodčí dostanou nové kabiny. Budou na jiném místě, aby sudí nechodili na led společně s hráči, ale vlastním vstupem, jak žádají regule.

Součástí oprav je i pořízení lepšího osvětlení a montáž zařízení pro různé světelné efekty, jak je fanoušci znají z jiných stadionů. „Diváci se od nové sezony mohou těšit například na zhasínání po vstřelení gólu doplněné stroboskopickým efektem zvýrazňujícím brankoviště nebo na vyhledání střelce branky kuželem světla," vysvětlil náměstek primátora a předseda představenstva hokejového klubu Martin Soukup.

Stadion by se po opravách měl díky novému odsávání vzduchu a jeho odvlhčení zbavit i přílišné vlhkosti v hale, která se měnila při některých zápasech v mlhu.