V souvislosti s kandidaturou na primátora se o něm hovořilo už dříve, nyní to hnutí potvrdilo. Na druhém místě je lékařka Eva Matyášová.

Při minulých volbách v roce 2010 v Hradci vyhrála sociální demokracie s osmi mandáty. Přesto se nakonec ocitla v opozici.

S kým by hnutí ANO do koalice šlo a s kým ne, lídr neprozradil. „Zatím budeme jednat, více řekneme v srpnu," slíbil Víška. Co se týká kampaně, měla by stát asi 300 tisíc korun a bude probíhat především mezi lidmi a na sociálních sítích.

Svého lídra pro komunální volby včera také představilo uskupení spojující Změnu pro Hradec, Stranu zelených i Českou pirátskou stranu. Povede je Adam Záruba. Na druhém místě kandidátky je městský zastupitel Martin Hanousek a na třetím Jiří Čermák. „Kampaň bude obdobná jako před minulými volbami, předpokládám, že v porovnání s ostatními subjekty bude výrazně skromnější. Její scénář nyní dáváme dohromady," řekl Záruba. Uskupení doufá, že obhájí své současné tři mandáty a nebo, že jich bude ještě víc.

A s kým by se případně spojili? Určitě by to podle slov lídra nebyli komunisté, váhají i u ODS. „Jedině, kdyby se tam vyměnili lidé," dodal Záruba. Uvažují o spolupráci s uskupením STAN.