Jejich snímky vznikaly v rámci workshopu Atmosféra divadelního festivalu pod vedením pedagoga Josefa Ptáčka, letitého fotografa Klicperova divadla a Jany Neugebauerové z centra uměleckých aktivit, jíž leží na bedrech organizace.

„Letos máme dvacet fotografů, jejichž úkolem je zachytit atmosféru divadelního festivalu, která se v našem městě hned tak nezažije. Pomocí hledáčku svého přístroje zjišťují, co se ve městě v těchto dnech děje na ulicích, v divadlech, fotí diváky, psy, děti, osobnosti, které sem přijedou i představení. Zkrátka cokoli, co je zajímavé. Samozřejmě máme své účastníky, kteří s námi absolvovali všech jedenáct ročníků i úplné začátečníky. Svojí práci následně konzultují se zmíněným Josefem Ptáčkem, který stál kdysi u zrodu oboru Divadelní fotografie na pražské FAMU," řekla Jana Neugebauerová.

Pořízené snímky jsou nyní k vidění v městském informačním centru a v městské knihovně ve Wonkově ulici, kde si je můžete prohlédnout do konce měsíce.

Prezentace zachycuje festivalové dění v loňském roce. Tu letošní „atmosféru" si budete moci prohlédnout opět příští rok. A to v rámci třiadvacátého ročníku festivalu Divadlo evropských regionů.

Eva Ženíšková