Začátek nového školního roku je na spadnutí, opravy a rekonstrukce ve školách doslova finišují.

„V průběhu roku, tedy i o letních prázdninách, prochází rozsáhlejší rekonstrukcí několik školních zařízení. Zmíním například poslední etapu kompletní obnovy střechy v Základní škole Schulzovy sady, jedná se o budovu v Legionářské ulici. Náklady přesahují 3 miliony korun," informoval místostarosta Dvora Králové nad Labem Dušan Kubica. Jedná se o kompletní výměnu střešní krytiny, která se realizovala několik let a stála více než 8 a půl milionu.

Souběžně s tím dochází i k opravě části fasády za dalších 300 tisíc korun. Podle jeho slov díky těmto rekonstrukcím bude možné nyní využívat i venkovní sportovní hřiště s asfaltovým povrchem. „Zároveň začíná rekonstrukce starého hřiště, kde dojde k výměně antuky za moderní povrch z umělé trávy.

Oprava hřiště za půl milionu bude v září dokončena," doplnil místostarosta. Podle vedení školy se tak po dlouhých letech výrazně zlepší podmínky pro sportování jejích žáků. „V posledních letech investujeme i nemalé finanční prostředky do gymnázia. V letošním roce to budou téměř tři miliony, za které vyměníme okna do náměstí," řekl Dušan Kubica. Památkáři přísně dohlížejí na podobu oken, která se v současné době vyrábějí, neboť objekt školy je památkově chráněn. Výměna oken je plánována na podzim.

(ves)