První muž města si v úterý vyslechl zajímavou (a závaznou) zprávu. Petr Smola, majitel firmy Sovis, jež předělává náměstí 28. října, mu řekl: „Hotovo bude do konce týdne."
„Já jsem ale radši nikdy neříkal žádné termíny. Jen přeposílám informaci," komentoval výrok Zdeněk Fink.

Na místě přitom pořád stojí dva jeřáby. Přesto je znát, že práce, které měly být původně uzavřeny  poslední listopadový den, finišují.
K zemi už jsou přimontované do igelitu zabudované stojany na kola, na náměstí pracuje také firma, která má na starosti osvětlení.
„V pátek v půl osmé ráno máme schůzku. Tam budeme řešit se Sovisem předání městu," potvrdil náměstek Martin Soukup.

„Já ve zdržení nespatřuju žádnou tragédii. Raději to uděláme pořádně, než bychom honili nějaké termíny," doplnil Soukup.
Oprava náměstí je součástí rozsáhlé rekonstrukce, k níž patřilo také zvelebení třídy Karla IV. a ulice S. K. Neumanna.

Podobně jako v dalších dvou případech, také práce na náměstí se zdržely. Přitom ještě na začátku listopadu tvrdil další primátorův náměstek Jindřich Vedlich: „Se stavebníky jsem mluvil, termín dokončení, 30. listopad, bude dodržen."
Poté se však situace zamotala – prý nečekaně se totiž objevila nutnost odizolovat garáže budovy České spořitelny v rohu náměstí.
Pokud by se tento krok nezrealizoval, bylo by nutné 
v nejbližší době náměstí znovu rozkopat.

Sankce za zdržení: Rozhodne 
se až po předání stavby
Je to zakázka téměř za 100 milionů, tedy žádné drobné. Přesto se její dokončení odkládalo. Jaké nyní hrozí firmě Sovis, jež rekonstruuje náměstí 28. října, sankce z prodlení?
„To bude jasné až po předání stavby," vysvětluje náměstek primátora Jindřich Vedlich. „Bude to na dohodě. Stavební dozor rozhodne, zda dodavatelská firma mohla nebo nemohla situaci ovlivnit," glosuje další primátorův náměstek Martin Soukup.
O to přesně tady půjde. Sovis totiž tvrdí, že se do skluzu nedostal vlastní vinou. „Posunutí termínu bylo způsobeno pracemi, které se objevily až v průběhu stavby," prohlašuje majitel společnosti Petr Smola. Jde především o nutnost dodělat izolaci garáží u rohové budovy, v níž již léta sídlí Česká pojišťovna.