Pořad jste mohli vidět na stanici ČT 2 v neděli 20. dubna ve 14.20 hodin nebo v repríze na Velikonoční pondělí 21. dubna v 11.20 hodin.

Křížovou cestu kolem kostela sv. Petra a Pavla vybudoval v 60. letech 19. století poustevník Augustin Hoření, který prožil v osamění na Byšičkách téměř třicet let svého života.

Křížová cesta se už za jeho života (Augustin Hoření lidově zvaný Augustýnek zemřel v roce 1880) využívala k pobožnostem, k nimž sloužila ještě ve 30. letech minulého století. Její devastace začala za války, kdy příslušníci Hitlerjugend trávili na Byšičkách hodně času a jednotlivá zastavení křížové cesty se často stávala cílem jejich útoků. Čtrnáct zastavení křížové cesty chátralo až do roku 2001, kdy město provedlo jejich obnovu.

Opravu pískovcových sloupů a výrobu nových zvládl kameník František Žoček, na řešení plechových kapliček se podílel Martin Rain a jednotlivá zastavení namaloval František Koubek. Slavnostní vysvěcení křížové cesty se uskutečnilo na Velký pátek 29. března 2002 a velké množství lidí při něm vedl biskup Josef Kajnek.