„Majitele poslal k hlavnímu uzávěru vody do sklepních prostor a majitelku do obývacího pokoje, kde měla kontrolovat stěny, jestli pod tlakem vody nepraskají. Mezitím je prý hlasitě odněkud instruoval. Po jeho odchodu však manželé pojali podezření, že něco není v pořádku. Následně zjistili, že se jim z ložnice ztratilo pět tisíc korun," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradeckých policistů.

Muž se prý do přízně majitelů vloudil již předchozího dne, kdy pod záminkou kontroly smlouvy na dodávku elektřiny, kterou s nimi před časem sjednával, a také sepsání dodatku ke smlouvě na pojištění domu od nich zinkasoval částku ve výši několika tisíc korun.

Stejné historky

Další obětí podvodníka se stal devětašedesátiletý muž z Nového Hradce Králové. Muži, který mu v minulosti nabízel smlouvu na odběr elektrické energie a který u jeho domku nyní nečekaně zazvonil, předal bez jakéhokoliv dokladu požadovanou zálohu za odběr elektřiny ve výši tří tisíc korun.

Do třetice se „pracovník energetické společnosti" objevil v minulém týdnu také u dveří bytu 86leté seniorky na Slezském Předměstí. Uvedl, že provádí kontrolu plynoměru a když ho pozvala dál, požádal o sklenici vody. Po jeho odchodu žena zjistila, že nemá svazek klíčů.

„Varujeme před podvodníky a žádáme občany, aby si dali pozor zejména v případech, kdy se dostaví do jejich domu nebo bytu pracovníci různých energetických společností. Mohou se totiž stát obětí podvodu.  Není navíc  výjimkou, že se jedná o osoby, se kterými se v dobré víře setkali již v minulosti," varovala policejní mluvčí.

Dodala, aby každý pečlivě zvážil, koho si pustí do svého domu nebo bytu, a předešel tak zbytečným ztrátám.