„Uzavřena bude celá ulice 28. října a Smetanova do doby dokončení obnovy, tedy do 31. října. Objízdná trasa pro tranzitní dopravu zůstává přes obec Bílá Třemešná. Ve směru na vlakové nádraží a zpět povede objízdná trasa pro osobní a autobusovou dopravu ulicemi Heydukova, Sylvárovská, Raisova, Seifertova k technickým službám s výjezdem do ulice 5. května a zpět," informoval Jan Sedláček, vedoucí odboru dopravy městského úřadu.

Po dobu uzavírky nebude v provozu autobusová zastávka 5. května, nahradí ji zastávky Vánoční ozdoby nebo Pila. Městská hromadná doprava na vlakové nádraží a zpět pojede bez omezení spojů.

Některé z příměstských linek nebudou na vlakové nádraží zajíždět, občané by si proto měli včas ověřit, zda jim vybraný autobus k vlaku skutečně jede.

Řidiči by měli dávat zvýšený pozor především na křižovatce Raisova, Seifertova, kde se mění dopravní značení a díky už stávajícím objížďkám je zvýšený provoz.

„Od pátku do neděle bude navíc také zcela uzavřen prostor křižovatky Smetanova – Alešova (před vlečkou), tedy průjezd do Lipnice a zpět. Obdobné omezení je plánováno po dobu pokládky asfaltového povrchu, zhruba na druhou polovinu září, o tomto omezení budeme včas informovat," doplnil informace vedoucí odboru dopravy městského úřadu Jan Sedláček.

Příměstská linka 630047 nebude proto v pátek zajíždět do Lipnice a všechny autobusové zastávky v Lipnici zůstanou bez obsluhy. Objízdná trasa víkendové uzavírky je obousměrně vedená přes Bílou Třemešnou. Podrobnější informace o všech změnách najdou lidé na webu města Dvůr Králové nad Labem.

(bm)