Letní kinaDobruška – městské koupaliště

Kostelec n. O. – Letní kino Rabštejn

areál AFK Častolovice

Poprvé letní kino vysílá 
v zámeckém parku v Rychnově

Pobavení lidé často hledají v biografech pod širým nebem. Zdá se, že opět vracejí do módy. Pro veřejnost se jich na Rychnovsku otevře více než před rokem. Během loňskách prázdnin si letní kina získala u diváků velkou oblibu.

Filmové zážitky pod noční oblohou si tak užijí návštěvníci letních kin v Kostelci nad Orlicí, Dobrušce, Častolovicích i v Rychnově nad Kněžnou. V areálu dobrušského koupaliště letní kino otevřou již podruhé, vloni mělo venkovní promítání premiéru a slavilo velký úspěch. Proto se k němu letos opět vrací.

Promítat začnou v Dobrušce již ve středu 24. června. Letní sezonu zahájí snímek Díra u Hanušovic. Filmy mohou zhlédnout příchozí vždy od středy do soboty. „Letní kino si návštěvníci užijí po celé prázdniny, promítat se bude za každého počasí. V srpnu se mohou diváci těšit na letní premiéru životopisného hudebního filmu o zpěvačce Amy Winehouse,“ prozradil vedoucí kulturních a sportovních zařízení v Dobrušce Petr Poláček.

Znovu se otevře také letního kino v Častolovicích, které po dlouholeté odmlce promítalo v loňském roce. Místní letní kino zažilo své zlaté časy především v 70. a 80. letech minulého století. Po roce 1986 areál letního kina postupně zanikl a Častolovice tak přišly o svou chloubu, kterou ovšem vloni opět vzkřísily.

„Letos v červnu znovu otevřeme. Kino bude promítat v areálu AFK Častolovice po celé léto každý pátek. První představení diváci uvidí již v sobotu 20. června,“ svěřil už před časem Deníku starosta Častolovic Zdeněk Praus.


V Častolovicích promítnou jako zahajovací film letošní sezony Příběh kmotra. Můžete ho zhlédnout od půl desáté večer v pátek 20. června.

Městys Častolovice společně s kulturní komisí připravil zajímavou plejádu filmů. Diváci se o prázdninách mohou těšit na snímky Moje krásná učitelka, Probudím se včera, Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka a další. Letošní novinkou bude promítání filmů v rychnovském zámeckém parku. Připravuje se přehlídka amerických filmů 70. a 80. let minulého století. Tuto akci zorganizovalo město společně s rychnovskou Kulturou.

„Promítat se budou filmy, na které již není možné v Evropě získat licenci. Město jednalo s Ambasádou USA a díky pochopení jejích pracovníků bude možné v „letním" kině v zámeckém parku zhlédnout zajímavé filmové tituly," uvedl v rychnovském zpravodaji starosta města Jan Skořepa.

Hned 29. července se můžete těšit na výborný film Podraz s Robertem Redfordem a Paulem Newmanem. Pátého srpna to bude proslulé Spielbegovo sci-fi E.T. Mimozemšťan, 12. 8. komedie Tootsie s Dustinem Hoffmanem. Dále se mohou diváci těšit na dávné filmové trháky Top Gun či Osobního strážce.

Zámecký park se tak promění v letní kino, vstupné je zdarma. Promítání bude začínat přibližně o půl desáté večer, kdy už je dostatečná tma. Radnice v těchto dnech plánuje také další doprovodný program.

Éra letních kin se poslední dobou na Rychnovsku rozmohla. Lidé novinku vítají. „Jsem moc ráda, že se letní kina opět otevřou. Loni jsem byla na dobrušském koupališti, kde byla opravdu pohodová atmosféra. Letos bych chtěla určitě zkusit zhlédnout film v rychnovském parku," prozradila Marcela Horáková z Rychnovska.

O filmové tituly pod širým nebem nebude o letních prázdninách nouze ani v Kostelci nad Orlicí. Letní kino Rabštejn zahájí promítání 18. července snímkem Hodinový manžel. Na poslední film diváci půjdou 15. srpna. V Kostelci se bude hrát od 21 hodin.